Piłka nożna: Czy „Barca” wróci na szczyt w kolejnym sezonie?

Miny kibiców FC Barcelony po tym sezonie, nie były już tak wesołe, jak w poprzednich latach. I trudno się dziwić. Strata tytułu mistrzowskiego i zakończenie przygody z Ligą Mistrzów na ćwierćfinale, to bardzo mało, jak na taki klub. Dlatego też, „Dumę Katalonii” czeka gruntowna przebudowa. Działacze muszą zrobić wszystko, aby drużyna znowu mogła dominować na

Miny kibiców FC Barcelony po tym sezonie, nie były już tak wesołe, jak w poprzednich latach. I trudno się dziwić. Strata tytułu mistrzowskiego i zakończenie przygody z Ligą Mistrzów na ćwierćfinale, to bardzo mało, jak na taki klub. Dlatego też, „Dumę Katalonii” czeka gruntowna przebudowa. Działacze muszą zrobić wszystko, aby drużyna znowu mogła dominować na wszystkich frontach.

Najważniejszą roszadą jest ta na ławce trenerskiej. Po trzech latach, z klubu odszedł Luis Enrique. Podczas jego pracy na Camp Nou, FC Barcelona wygrała wszystko. „Kosmiczny” był rok 2015, kiedy to udało się wygrać: Primera Division, Ligę Mistrzów, Puchar Króla, Superpuchar Europy oraz klubowe mistrzostwo świata.

Nowym trenerem został Hiszpan Ernesto Valverde. W swojej dotychczasowej karierze pracował m.in. w Valencii, Villarreal czy Olympiakosie Pireus. Przez ostatnie cztery lata był trenerem Athletic Bilbao.

Rozmawiałem dziś z Valverde. Powiedział, że jest bardzo szczęśliwy i podekscytowany wyzwaniem, jakim będzie dla niego trenowanie Barcelony. Ma dużą wiedzę, zdolność i doświadczenie. Wspiera graczy z zespołów młodzieżowych, a także ma podobny styl i sposób gry, jaki preferuje nasza ekipa. Jest niesamowicie pracowitym trenerem. Ponadto jest pasjonatem stosowania technologii, zarówno na meczach, jak i treningach” – powiedział dziennikarzom prezydent klubu Josep Maria Bartomeu.

Od nowego sezonu drużyna będzie ubrana w nowe stroje. Zmiany w wyglądzie będą kosmetyczne, a największą z nich będzie nazwa nowego sponsora, japońskiej firmy Rakuten. Firma ma płacić klubowi 55 milionów euro za każdy sezon. Umowa ważna jest do 2021 roku.

Drużyna ma zostać też poważnie wzmocniona przed kolejnym sezonem. Priorytetem dla nowego szkoleniowca jest transfer prawego obrońcy. Jednym z pierwszych wzmocnień ma być zakontraktowanie Nelsona Semedo. To 23 – letni obrońca Benfiki Lizbona. Mówi się również o możliwym zasileniu drużyny przez środkowego pomocnika PSG – Marco Verrattiego.

Czy Waszym zdaniem „Barca” wróci na sam szczyt w przyszłym sezonie?

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem