Piłka nożna: Czas na pierwszy półfinał! Portugalia zagra z Chile!

Dzisiaj wieczorem zapowiada nam się fantastyczny pokaz dobrego futbolu. Pomimo tego, że wiele osób podchodzi do rywalizacji o Puchar Konfederacji z lekkim uśmiechem, to jednak półfinałowe starcie Portugalii z Chile powinno być pięknym dla oka przeżyciem dla wszystkich fanów piłki nożnej. Ta impreza jest zwyczajowo rozgrywana w kraju, który będzie rok później organizował Mundial. Dlatego,

Dzisiaj wieczorem zapowiada nam się fantastyczny pokaz dobrego futbolu. Pomimo tego, że wiele osób podchodzi do rywalizacji o Puchar Konfederacji z lekkim uśmiechem, to jednak półfinałowe starcie Portugalii z Chile powinno być pięknym dla oka przeżyciem dla wszystkich fanów piłki nożnej.

Ta impreza jest zwyczajowo rozgrywana w kraju, który będzie rok później organizował Mundial. Dlatego, tym razem mistrzowie poszczególnych kontynentów wraz z reprezentacją gospodarzy rywalizują na najpiękniejszych rosyjskich stadionach. To właśnie na boiskach w w Moskwie, Kazaniu, Petersburgu i Soczi za rok będą odbywały się najważniejsze mecze mistrzostw świata.

Po fazie grupowej, czas na półfinały. Dzisiaj rozegrany zostanie mecz Portugalia – Chile, a jutro Niemcy zmierzą się z Meksykiem. Skupmy się jednak na pierwszy spotkaniu. Wydaje się nam ono zresztą bardziej atrakcyjne i wyrównane. Mistrzowie Europy kontra najlepszy zespół Ameryki Południowej. To powinno się dobrze oglądać!

Obie drużyny nie przegrały w grupie żadnego meczu. Portugalczycy wygrali z Nową Zelandią 4:0, ograli Rosjan 1:0 i zremisowali z Meksykiem 2:2. Z kolei, Chile pokonało Kamerun 2:0, oraz zremisowało z Niemcami i Australią (w obu przypadkach 1:1). Jak postawa w pierwszej fazie turnieju przełoży się na rywalizację o wielki finał?

 „Mamy trudniejsze zadanie, bo mamy o jeden dzień mniej na regenerację przed półfinałem. Na tym etapie taki dzień jest bardzo ważny, zwłaszcza po tak wyczerpujących meczach. To przemawia na korzyść rywali” – asekuruje się trener Chile – Juan Antonio Pizzi.

Z kolei, portugalski piłkarz,  o tym samym nazwisku odrobinę prowokuje szkoleniowca zespołu z Ameryki Południowej: „Kiedy byłem mały, trener Pizzi był piłkarzem Barcelony. W czasie, gdy zdobywał mnóstwo goli, ja też często trafiałem do bramki, grając z kolegami na podwórku. Dlatego zaczęli mnie tak nazywać.

Finał tej edycji Pucharu Konfederacji rozegrany zostanie w niedzielę w Sankt Petersburgu, mecz o trzecie miejsce odbędzie się tego samego dnia w Moskwie.

Bukmacherzy serwisu LV BET Zakłady Bukmacherskie ocenili szanse drużyn w tym meczu. Ich zdaniem faworytami są Portugalczycy. Szanse Chile ocenione są trochę niżej.

Oto link do całej oferty TUTAJ

A jak będzie Waszym zdaniem?

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem