Jak to powiedział kiedyś Andrzej Twarowski – Multiliga to coś, co tygrysy lubią najbardziej. W sumie sporo tym racji, bo jednocześnie na boisku zobaczymy aż 16 zespołów. Wszyscy grać w piłkę zaczną o 18, wszyscy mniej więcej w tym samym czasie skończą swoje spotkania. Mimo że sezon się jeszcze nie kończy, to pewne rozstrzygnięcia będą

Jak to powiedział kiedyś Andrzej Twarowski – Multiliga to coś, co tygrysy lubią najbardziej. W sumie sporo tym racji, bo jednocześnie na boisku zobaczymy aż 16 zespołów. Wszyscy grać w piłkę zaczną o 18, wszyscy mniej więcej w tym samym czasie skończą swoje spotkania. Mimo że sezon się jeszcze nie kończy, to pewne rozstrzygnięcia będą znane już dzisiaj. Dowiemy się kto będzie grał o mistrzostwo Polski, a kto postara się w lidze utrzymać.

Prawdę mówiąc zastanawiamy się czy przy ESA 37 Multiliga w 30. kolejce jest potrzebna. Bo zgoda – dziś przekonamy się kto najlepiej poradził sobie w ostatnim meczu rundy zasadniczej i mocną końcówką zaakcentował swoją obecność wśród najlepszych ekip w kraju. Dla końcowych rozstrzynięć jednak nie będzie miało to większego wpływu. Tak nam się przynajmniej wydaje.

Choć – tu musimy zwrócić uwagę na jedną z sytuację, która przydarzyła się rok temu. W ostatniej kolejce sezonu 2015/2016 Podbeskidzie Bielsko-Biała miało szansę zagrać w grupie mistrzowskiej. Wtedy to z jednego punktu zrezygnowała Lechia (kara ujemnego punktu przez Komisję Ligi) przez co do grupy mistrzowskiej awansował Ruch Chorzów, a nie właśnie Podbeskidzie. Ekipa Roberta Podolińskiego chwilę później spadła do I ligi. Jak widać – gdyby nie 30. kolejka, to wielce prawdopodobne, że Górali oglądalibyśmy i dziś podczas tegorocznejMultiligi.

Najpierw wymienimy ekipy, które NA PEWNO zagrają w grupie mistrzowskiej:

 1. Jagiellonia Białystok
 2. Legia Warszawa
 3. Lechia Gdańsk
 4. Lech Poznań
 5. Wisła Kraków

Teraz drużyny, które NA PEWNO zagrają w grupie spadkowej:

 1. Górnik Łęczna
 2. Ruch Chorzów
 3. Arka Gdynia
 4. Piast Gliwice
 5. Cracovia
 6. Śląsk Wrocław

Niepewne są jak do tej pory następujące drużyny: Pogoń Szczecin, Termalica Bruk-Bet Nieciecza, Korona Kielce, Wisła Płock, Zagłębie Lubin.

A teraz rozpiska dzisiejszych gier i faworyci do zwycięstwa naszym zdaniem:

Arka Gdynia – Wisła Płock – pojedynek beniaminków. Arka potrzebuje punktów, by nie spaść, Wisła gra o awans do grupy mistrzowskiej. Gospodarze mają nóż na gardle, naszym zdaniem są faworytem.

Cracovia – Legia Warszawa – krakowianie mają tylko punkt przewagi nad strefą spadkową. W ostatnich pięciu meczach u siebie nie potrafili wygrać. 13-krotnie dzielili się punktami w tym sezonie, co jest najlepszym wynikiem w lidze. Zdecydowanym faworytem Legia.

Górnik Łęczna – Wisła Kraków – Wisła aż 9 razy przegrała już w spotkaniach wyjazdowych. Górnik z ostatnich 5 meczów przegrał tylko raz. Faworytem jest Wisła, ale my wyczuwamy podział punktów.

Korona Kielce – Termalica Bruk-Bet Nieciecza – Korona u siebie oznacza komplet punktów. Z 39 zebranych do tej pory aż 31 przypadło na własnym boisku. Obie drużyny grają o bezpośredni awans do grupy mistrzowskiej.

Lech Poznań – Ruch Chorzów – Ruch już nie z Waldemarem Fornalikiem na ławce trenerskiej. Murowanym faworytem Lech, który marzy o mistrzostwie Polski.

Piast Gliwice – Jagiellonia Białystok – mieliśmy wrażenie jeszcze niedawno, że pod opieką Dariusza Wdowczyka Piast będzie grał lepiej. W ostatnich 3 spotkaniach jednak tylko 2 zdobyte punkty. Jaga powinna sobie poradzić w Gliwicach i zainkasować komplet punktów.

Pogoń Szczecin – Lechia Gdańsk – Pogoń. Lechia w ostatnich 7 meczach na wyjeździe zdobyła… 3 punkty. Portowcy ostatnio dwukrotnie wygrali. Komplet punktów zostaje w Szczecinie.

Zagłębie Lubin – Śląsk Wrocław – Mimo wszystko Zagłębie. 4 porażki z rzędu Miedziowych, ale wciąż walka o awans do grupy mistrzowskiej, do tego atut własnego boiska. Śląsk gra dziś „tylko” o trzy punkty.

Jak będzie? Kto awansuje do grupy mistrzowskiej? Kto zamelduje się w grupie spadkowej? Kto po podziale punktów będzie liderem? Czekamy na godzinę 18!

 

 

 

 

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem