Piłka nożna: Chelsea nie daje szans ekipie Boruca!

Podczas gdy my siedzieliśmy sobie wygodnie przy świątecznym stole, Artur Boruc wychodził na murawę Stamford Bridge w celu zatrzymania rozpędzonej Chelsea. Boxing Day, czyli klasyczne granie w drugi dzień Bożego Narodzenia zapowiadało się bardzo ciekawie. My bacznie obserwowaliśmy Polaka, który stanął przed najtrudniejszym zadaniem z możliwych. Chelsea grało z Bournemouth, co było zwiastunem tego, że Boruc

Podczas gdy my siedzieliśmy sobie wygodnie przy świątecznym stole, Artur Boruc wychodził na murawę Stamford Bridge w celu zatrzymania rozpędzonej Chelsea. Boxing Day, czyli klasyczne granie w drugi dzień Bożego Narodzenia zapowiadało się bardzo ciekawie. My bacznie obserwowaliśmy Polaka, który stanął przed najtrudniejszym zadaniem z możliwych.

Chelsea grało z Bournemouth, co było zwiastunem tego, że Boruc będzie miał w poniedziałkowe popołudnie bardzo dużo pracy. The Blues bowiem nie przegrali od jedenastu spotkań. W Boxing Day nie schodzili z boiska pokonani od 2003 roku.

Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że to może być mecz do jednej bramki. Wiedzieliśmy, że rozpędzona Chelsea to rywal, z którym koledzy Boruca mogą mieć problem. Walka w środku boiska z takimi asami jak jak Fabregas i Matic to łatwych nie należy. Szczególnie gdy Ci są w formie i mają ten sam luz, co jeszcze dwa lata temu, gdy wygrywali Premier League bez większych problemów. Mieliśmy jednak nadzieję na świetne widowisko, a – kto wie – być może i niespodziankę. Każda seria się przecież kończy. Możliwe zatem było, że seria zwycięstw Chelsea też w końcu znajdzie swój kres.

Szczególnie, że Bournemouth to zespół, który potrafi zaskoczyć. Jeszcze niedawno podopieczni Eddiego Howe’a sprawili niespodziankę pokonując Leicester i odwrócili losy rywalizacji w szalonym spotkaniu z Liverpoolem. W poniedziałkowe popołudnie niespodzianki być jednak nie mogło. Chelsea od pierwszej minuty miała plan, jak te spotkanie rozegrać i w każdej akcji widać było, że ta koncepcja jest realizowana.

Co ciekawe, The Blues rzadziej byli przy piłce, mniej wymieniali podań. To piłkarze Bournemouth przeważali optycznie na boisku, ale niewiele z tego wynikało. Hazard i spółka groźnie kontrowali, potrafili błyskawicznie przenieść ciężar gry na drugą stronę boiska. Po trójkowej akcji w środku pola Hazard-Fabregas-Pedro ten ostatni fantastycznym strzałem w długi róg zaskoczył stojącego między słupkami Polaka. Pedro zrobił to tak, jak jeszcze kilka lat temu czynił to regularnie w barwach Barcelony. Powrót do wielkiej formy chyba stał się faktem.

chelsea-v-afc-bournemouth-premier-league-laczy-nas-pasja

Po przerwie obraz gry zbytnio nie zmienił się. Chelsea czekała na swojego przeciwnika pod własną bramką, grając to spotkanie bez klasycznego napastnika w składzie. Lewą stroną boiska szalał Hazard, który kilkukrotnie wrzucił na karuzelę defensorów Bournemouth. To właśnie po takim klasycznym zwodzie „na zamach” Belg zgubił Simona Francisa, który wyciął go równo z trawą w polu karnym. Sam poszkodowany podszedł do piłki ustawionej na jedenastym metrze i pewnie pokonał Artura Boruca.

Formalności dopełnił Pedro, a w zasadzie to Steve Cook, od którego piłka odbiła się po strzale Hiszpana i wpadła do siatki obok bezradnego Boruca. Chelsea była dziś konsekwentna i niesamowicie wyrachowana. Skrupulatna i dokładna jak lekarz podczas operacji na otwartym sercu. Podopieczni Antonio Conte wypunktowali ambitną drużynę Bournemouth i zanotowali dwunaste zwycięstwo z rzędu. Po raz dziesiąty zachowując czyste konto.

Wielokrotnie spotkaliśmy się z opinią, że okres świąteczno-noworoczny ma ogromne znaczenie w końcowym rozrachunku w Premier League. Chelsea jest obecnie w takiej formie, że mało prawdopodobne, aby ktoś był w stanie ich teraz pokonać. Gdy weźmiemy pod uwagę, że w Sylwestra drużyna prowadzona przez Antonio Conte zagra u siebie ze Stoke, to możemy się spodziewać kolejnego kompletu punktów. Na tę chwilę Chelsea ma ich już czterdzieści sześć.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem