Piłka nożna: Boniek jedną z najbardziej wpływowych osób w europejskiej piłce!

To już pewne! Zbigniew Boniek został oficjalnie jedną z najważniejszych osób w europejskiej piłce nożnej. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej został wybrany nowym członkiem Komitetu Wykonawczego UEFA podczas 41. Kongresu Europejskiej Unii Piłkarskiej, który odbył się dzisiaj w Helsinkach. Jak donoszą media, dzięki tej decyzji Polska po niemal pięćdziesięciu latach znowu ma przedstawiciela w tej

To już pewne! Zbigniew Boniek został oficjalnie jedną z najważniejszych osób w europejskiej piłce nożnej. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej został wybrany nowym członkiem Komitetu Wykonawczego UEFA podczas 41. Kongresu Europejskiej Unii Piłkarskiej, który odbył się dzisiaj w Helsinkach.

Jak donoszą media, dzięki tej decyzji Polska po niemal pięćdziesięciu latach znowu ma przedstawiciela w tej organizacji. Jedynym dotychczas naszym rodakiem w tych władzach był w latach 50 – tych i 60 – tych wieloletni działacz PZPN Leszek Rylski.

Uczestnicząc w pracach Komitetu Wykonawczego UEFA, chciałbym pokazać, że nasza europejska piłka nie może być Europą kilku prędkości. Działając w najwyższej strukturze UEFA, chciałbym zadbać o podmiotowość wszystkich federacji i ich reprezentacji. Niech każdy cieszy się piłką, ale też niech każdy ma równe szanse w rozwoju. Szanując wielkie, historyczne i zasłużone dla europejskiej piłki nożnej krajowe federacje, musimy pamiętać o tych, którzy ze względów politycznych i historycznych nie mogli się tak wspaniale rozwijać. Futbol obroni się przed różnymi niebezpieczeństwami, które mu grożą, jeśli tu – w UEFA – będziemy razem i jeśli głos każdej federacji będzie traktowany z należytą powagą” – to fragment dzisiejszego przemówienia Zbigniewa Bońka.

Dzięki nowej funkcji, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej będzie miał wpływ na decyzje przy wyborze organizatorów mistrzostw Europy, będzie także współdecydował o tym, gdzie odbędą się finały Ligi Mistrzów i Ligi Europy, a także będzie mógł wpływać na format rywalizacji klubowej na Starym Kontynencie.

Warto przypomnieć, że już wcześniej Zbigniew Boniek decydował o tym, co dzieje się w europejskiej piłce. Było to jednak wszystko nieoficjalne. To między innymi dzięki niemu, odbyło się w Polsce Euro 2012, finał Ligi Europy, a w czerwcu będą miały miejsce mistrzostwa Europy U – 21.

Prezesowi Bońkowi serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że dołoży swoją cegiełkę do tego, aby już w niedługim czasie w naszym kraju odbył się finał Champions League. Czekamy na to z niecierpliwością!

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem