Piłka nożna: 20 urodziny Bartosza Kapustki!

23 grudnia 1996 roku, Tarnów. Na świat przychodzi chłopak, który niespełna 19 lat później zadebiutuje w reprezentacji Polski. Zawodnik o drobnej budowie, dobrym dryblingu i znakomitym panowaniu nad piłką. O mocnym strzale z dystansu i smykałce do gry kombinacyjnej. O ogromnym talencie i świetlanej przyszłości. Najlepsi bukmacherzy 1 Duża ilość bonusówAplikacja mobilnaNowoczesny wygląd serwisuStale rozwijana

23 grudnia 1996 roku, Tarnów. Na świat przychodzi chłopak, który niespełna 19 lat później zadebiutuje w reprezentacji Polski. Zawodnik o drobnej budowie, dobrym dryblingu i znakomitym panowaniu nad piłką. O mocnym strzale z dystansu i smykałce do gry kombinacyjnej. O ogromnym talencie i świetlanej przyszłości.

Najlepsi bukmacherzy

1
 • Duża ilość bonusów
 • Aplikacja mobilna
 • Nowoczesny wygląd serwisu
 • Stale rozwijana oferta na sporty motorowe
2
 • Szeroka oferta na bonusy
 • Funkcja Cash-Out
 • Wysokie kursy na tle konkurencji
 • Zbyt spokojny design
3
 • Nawet 600 PLN w bonusie powitalnym
 • Skromna i elegancka szata graficzna
 • Prosty, czytelny interfejs użytkownika
 • Mała oferta zakładów
 • Kursy nie zawsze są zadowalające

To własnie dokładnie 20 lat temu, 23 grudnia na świat przyszedł Bartosz Kapustka. Obecnie jeden z bardziej perspektywicznych piłkarzy młodego pokolenia w naszym kraju. Reprezentant Polski, jedno z odkryć ostatniego roku w naszym futbolu.

Kapustka piłkarską karierę rozpoczął w Tarnovii Tarnów, by w 2010 przenieść się do Hutnika Kraków. Po roku spędzonym w stolicy Małopolski wrócił do swojego pierwszego klubu, gdzie występował przez kolejny sezon. W 2012 roku Kapustka podpisał kontrakt z Cracovią Kraków, w której na początku występował w drugiej drużynie. Na swój debiut w dorosłym zespole musiał zatem trochę poczekać.

Jest 29 marca 2014 roku, a Bartek debiutuje na poziomie Ekstraklasy. Wchodzi na drugą połowę w spotkaniu z Widzewem Łodź, które Cracovia remisuje 1:1. Do końca sezonu dostaję jeszcze szansę gry w meczu ze Śląskiem, gdy na boisku spędza dwa kwadranse.

W kolejnej kampanii Kapustka staje się coraz ważniejszym ogniwem zespołu Cracovii, szans na grę ma coraz więcej. Debiutanckiego gola w Ekstraklasie strzela 8 listopada 2014 w spotkaniu przeciwko GKS Bełchatów. W ostatniej kolejce sezonu dorzuca jeszcze jedno trafienie i całe rozgrywki kończy z dwoma golami i dwiema asystami. Jak na wciąż młodego chłopaka – nie ma tragedii.

kapustka-lawka-laczy-nas-pasja

W kolejnym sezonie Kapustka stał się niezwykle istotnym punktem w zespole Cracovii. Pomocnik 33 razy pojawiał się na placu gry, 29 razy wychodził w pierwszym składzie. Swoją dobrą grą zapracował sobie na powołanie do dorosłej reprezentacji, w której zadebiutował 7 września 2015 roku w spotkaniu z Gibraltarem. Bartek pojawił się na boisku w 62 minucie spotkania zmieniając Jakuba Błaszczykowskiego. 12 minut później wpisał się na listę strzelców.

Kapustka stał się pewnym punktem kadry, swoją postawą wywalczył sobie na wyjazd na mistrzostwa Europy. W pierwszym spotkaniu przeciwko Irlandii Północnej wyszedł na boisko w pierwszym składzie i został najlepszym zawodnikiem na boisku. Polska wygrała tamte spotkanie 1:0.

Na temat Kapustki w styczniu 2015 roku wypowiedział się jego klubowy kolega, Deleu. W kilku zdaniach pochwalił swojego młodszego kolegę.

„Bartek to piłkarz z ogromnym potencjałem. Jest bardzo ułożony, zdyscyplinowany i widać jego inteligencję na boisku. Ma po prostu ogromny talent do gry w piłkę. Jest ponadto mądrym człowiekiem i wydaje mi się, że nie popsuje się nawet wtedy, gdy osiągnie sukces. Nosi piłki po treningu, używa zwrotów grzecznościowych, ma szacunek do kolegów z drużyny i trenera. Widzę go codziennie na treningu i wróżę mu ogromną karierę.”

Bartkiem po udanych mistrzostwach Europy zaczęły interesować się największe kluby w Europie. Polak wybrał ofertę Leicester City, które zapłaciło Cracovii za nastolatka ponad 5 milionów funtów. Kapustka na Wyspy Brytyjskie jechał z jednym celem. Jego zamiarem było zrobienie kariery.

Takowej Bartek jeszcze nie zrobił, bo konkurencja w Leicester jest olbrzymia. Polak rzadko łapie się do kadry meczowej, swoje minuty dostaje w drugim zespole. Czeka, trenuje i – jak sam podkreśla – szansę  w końcu wykorzysta. Na wszystko jednak potrzeba czasu.

I tak sobie myślimy, że w futbolu czas szybko leci. Jeszcze niedawno Bartek debiutował w Ekstraklasie, chwilę później strzelał w niej premierową bramkę, by dobrą postawą zapracować na powołanie do dorosłej reprezentacji. Dziś ma za sobą już udane mistrzostwa Europy i jest piłkarzem mistrza Anglii. Trzymamy kciuki i życzymy wytrwałości. Niech ta kariera rozwija się jak najpiękniej.

100 lat Bartek!

 

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem