Pierwszy transfer Joana Laporty w FC Barcelonie? Messi powinien być zadowolony

Media w Hiszpanii zaczynają szeroko rozpisywać się o planach i pierwszych krokach Joana Laporty jako nowego prezesa FC Barcelony. Priorytetem sportowym jest oczywiście zatrzymanie w klubie Leo Messiego. Klub chciałby sprowadzić mu latem dobrego kompana! 

Na liście celów FC Barcelony miał znaleźć się rodak i przyjaciel Argentyńczyka – Sergio Aguero, któremu latem wygasa kontrakt z Manchesterem City. Oczywiście, nikt nie myśli o tym tak płytko, że Messi potrzebuje w zespole kompana i skoro wyciągnięto mu Luisa Suareza i kilku innych bliskich mu prywatnie piłkarzy, to teraz należy kimś ich zastąpić. O Aguero myślą w Katalonii w kontekście niezaprzeczalnej wartości sportowej, ale bliska znajomość z Messim może być tu dodatkowym atutem. Aguero ma za sobą kompletnie nieudany sezon w Manchesterze City – przerywany urazami, później infekcją koronawirusa. Jeszcze w poprzednim był jednak w stanie strzelać 16 goli w rozgrywkach Premier League.

„TyC Sports” informuje zaś, że Barcelona złożyła Aguero oficjalną ofertę!

https://twitter.com/BarcaTimes/status/1369619454108241924

Obie strony negocjują od kilku dni. Wracając do Messiego – jemu również ma zostać przedstawiona nowa, dwuletnia umowa. „Mundo Deportivo” zagadkowo pisze o „warunkach finansowych akceptowalnych dla obu stron”. Argentyńczyk czekał z decyzją o swoim ewentualnym odejściu do momentu, aż pojawi się nowy prezes i przedstawi swój projekt sportowy.

Joan Laporta nie zamierza poprzestać na Sergio Aguero. Od dłuższego czasu pewnym nabytkiem jest także wychowanek Barcy – Erik Garcia. To kolejny gracz Manchesteru City, który po licznych zawirowaniach, latem wreszcie pojawi się przy Camp Nou. Hiszpańscy dziennikarze twierdzą, że w związku z trudną sytuacją finansową klubu, kolejne transfery byłyby potencjalnie możliwe dopiero w momencie rozstania się z kimś z obecnej kadry Barcelony. Kandydatem jest m.in. Philippe Coutinho. 

„Mundo Deportivo” w ostatnich dniach podawało sensacyjne informacje o kontaktach Laporty z agentem Davida Alaby, Pinim Zahavim. Pisano wręcz o ustnym porozumieniu w sprawie transferu. 

Jednocześnie nie jest tajemnicą, że kolejka po defensora Bayernu jest długa. Ustawiają się w niej Real Madryt czy Paris Saint Germain i prawdopodobnie zwłaszcza w Paryżu mogą zaoferować lepsze warunki finansowe. Alaba żąda pensji grubo powyżej 10 milionów euro rocznie. Co ciekawe, „Bild” podaje, że Barcelona jest dla niego kuszącą opcją. 

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem