Pierwsza porażka Wisły, Angulo show w Zabrzu!

Wisła przystępowała do tego spotkania jako współlider tabeli z wielkimi aspiracjami, by na tronie po trzech seriach gier zasiadać już samodzielnie. Biała Gwiazda miała prawo przez pierwsze 35 minut myśleć, że te spotkanie wygra, ale… ale wtedy do głosu doszedł Angulo.

Angulo pierwszy raz Wisłę ukąsił w 38. minucie gry. Było 1:0, a trzeba przyznać, że do tamtego momentu gra gości nie wyglądała źle. Tuż po zmianie stron wyrównał Rafał Buguski, ale do głosu znowu doszedł Górnik, a żeby być bardziej precezyjnym, do głosu ponownie doszedł Angulo, który najpierw w 52. minucie wysunął zabrzan na prowadzenie, by 120 sekund później strzelić na 3:1. Wisła próbowała, starała się, walczyła co sił w nogach, ale stać ją było tylko na trafienie kontaktowe, którego autorem w 87. minucie był Jakub Bartosz. Trzy punkty zostały w Zabrzu, a Wisła przegrała w tym sezonie po raz pierwszy.

Chwila o Angulo, bo trudno przejść obok jego występu obojętnie. Bask strzelił 6 goli w 3 meczach. Nie tylko na tle swoich kolegów, ale ogólnie na tle naszej ligi, wygląda jakby był z innej planety. Czucie piłki, zastawka, lewa noga, prawa… ten chłopak ma wszystko. Gdyby nie to, że w styczniu zdmuchnie świeczki po raz 34. to napisalibyśmy, że przed nim wielka kariera, ale że już swoje lata ma… przed nim i przed Górnikiem naprawdę ciekawa perspektywa. Taki zawodnik w naszej lidze to zawsze okazja do umilenia sobie oglądania meczu piłkarskiego.

Górnik Zabrze – Wisła Kraków 3:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Igor Angulo (38), 1:1 Rafał Boguski (48), 2:1 Igor Angulo (52), 3:1 Igor Angulo (54), 3:2 Jakub Bartosz (87-głową).

Górnik: Tomasz Loska – Adam Wolniewicz, Mateusz Wieteska, Dani Suarez, Michał Koj – Damian Kądzior (69. Szymon Matuszek), Szymon Żurkowski, Łukasz Wolsztyński (66. David Ledecky), Maciej Ambrosiewicz (81. Konrad Nowak), Rafał Kurzawa – Igor Angulo.

Wisła: Julian Cuesta – Tomasz Cywka, Arkadiusz Głowacki, Ivan Gonzalez, Maciej Sadlok – Rafał Boguski (70. Jakub Bartosz), Fran Velez (84. Tibor Halilovic), Kamil Wojtkowski (57. Paweł Brożek), Petar Brlek, Patryk Małecki – Carlitos.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów: 22 708.