Pierwsza kolejka Ultraligi za nami – faworyci nie zawiedli

We wtorek rozpoczął się kolejny sezon Ultraligi. W pierwszym dniu rozegrano cztery spotkania, w tym "polskie El Clasico" pomiędzy AGO Rogue a K1CK Neosurf.

We wtorek ruszył piąty sezon najwyższej klasy rozgrywkowej w League of Legends w Polsce – Ultraligi. Pierwszy dzień rozgrywek był momentem, w którym po raz pierwszy mogliśmy zobaczyć nowe składy w akcji. Organizatorzy chcieli rozpieścić nas od pierwszego dnia i już w czwartym spotkaniu 5. sezonu obejrzeć mogliśmy „polskie El Clasico”, czyli spotkanie pomiędzy AGO Rogue a K1CK Neosurf.

Zobacz również: Pierwsze mecze LCS Lock-in za nami. CLG żegna się z turniejem

W pierwszym spotkaniu dnia 7more7 Pompa Team podejmowało beniaminka Ultraligi – Team ESCA Gaming. Mecz był bardzo wyrównany, jednak w początkowych fazach gry to ESCA dominowała. Przewagę wypracowała głównie dzięki agresywnej grze i postaciach, które świetnie radzą sobie we wczesnych etapach gry. Nie udało im się jednak dowieźć zwycięstwa i to Pompa cieszyła się ze zwycięstwa.

Drugie spotkanie na pewno przykuło oczy wielu fanów polskiej sceny. Nowy twór – „Komil & Friends” – z Julią „PIRANHA” Starostą w roli wspierającej. Warto napomnieć, że jest to kobiecy debiut na Polach Sprawiedliwości w Ultralidze. Skład uzupełniają raczej nieznani zawodnicy, którzy nie mają doświadczenia w profesjonalnej grze. W swoim pierwszym meczu podejmowali Devils.one, które od samego początku kontrolowało spotkanie i zamknęło je w 23. minucie.

Trzecie starcie pomiędzy Illuminar a Gentlemen’s Gaming przebiegało pod dyktando Illuminar, głównie za sprawą „Czajka”, który od pierwszych minut czarował na Lucianie.

W meczu dnia AGO Rogue podejmowało K1CK Neosurf. Co ciekawe przez prawie cały mecz to zespół Łukasza „Puki Style” Zygmunciaka dominował przeciwników. Pierwszą eliminację zawodnicy z akademii Rogue zdobyli dopiero po 30 minucie spotkania. Jednak to właśnie wtedy Damian „Lucker” Konefał odpalił „formę mutant”. Wspierany przez Jakuba „Sinmivaka” na Karmie był praktycznie nie do powstrzymania i pokierował zespół do zwycięstwa. Otrzymał on również statuetkę MVP.

https://twitter.com/ultraliga/status/1351629007272423427

 

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem