Piękny gol zdecydował o III miejscu w Copa America! Popis Kolumbijczyka

Kolumbia triumfatorem spotkania o trzecie miejsce tegorocznej edycji Copa America. Po emocjonującym spotkaniu, pokonała Peru 3:2.

Pierwsza połowa nie zapowiadała gradu bramek. Co więcej, jako jedyni drogę do siatki znaleźli Peruwiańczycy. Tuż po przerwie sygnał do ataku dał Kolumbii kapitan Juan Cuadrado, trafiając bezpośrednio z rzutu wolnego.

Dalej Kolumbię pociągnął pomocnik FC Porto – Luis Diaz, który był jej jedną z najjaśniejszych postaci w całym turnieju. Łącznie zdobył cztery bramki, między innymi przewrotką w starciu z Brazylią. W meczu o trzecie miejsce dołożył dwa gole decydujące o medalu. Najpierw urwał się obrońcy, wykorzystując długie podanie bramkarza Davida Ospiny. W końcówce Peru wyrównało. I gdy wydawało się, że losy spotkania może rozstrzygnąć dogrywka, znów błysnął Diaz.

Pomocnik FC Porto śmiało może być umieszczany w TOP3 najlepszych zawodników Copa America, obok Messiego czy Neymara.

24-latek huknął zza szesnastego metra, wcześniej omijając rywala.

W nocy z soboty na niedzielę, o 2:00 czasu polskiego, rozpocznie się mecz finałowy mistrzostw amerykańskiego kontynentu. W wielkim pojedynku zmierzą się Argentyna z Brazylią.