Piękny gol w stylu Diego Maradony! Eberechi Eze przebiegł z piłką całe boisko

Crystal Palace pokonało Sheffield United 2:0 w 17. kolejce Premier League. W ostatnich sekundach pierwszej połowy fantastyczną bramkę zdobył Eberechi Eze!

Młodzieżowy reprezentant Anglii pojawił się na boisku z ławki, po tym jak urazu w pierwszej połowie doznał strzelec pierwszego gola Jeffrey Schlupp. Niespodziewanie, tuż przed zmianą stron, Eberechi Eze przeprowadził akcję, która jeśli nie zostanie uznana bramką kolejki w Europie, to tylko dlatego, że cudowne trafienie odnotowaliśmy też w Bundeslidze – a jego autorem Nadiem Amiri z Bayeru Leverkusen.

Wracając do meczu Crystal Palace z Sheffield, 22-letni pomocnik w piątej minucie czasu doliczonego do pierwszej połowy (!) rozpoczął rajd, jakiego rywale kompletnie się w tym momencie już nie spodziewali.

Eze odwrócił się ze zwodem na około 35. metrze od własnej bramki, po czym ruszył środkiem. Przebiegł środkowe koło, minął kolejnego rywala i wreszcie wbiegając w pole karne – oddał precyzyjny strzał przy słupku.

Dla Eze był to drugi gol na boiskach Premier League, po tym jak latem Crystal Palace kupiło go za około 15 milionów funtów z drugoligowego Queens Park Rangers.

100 milionów za Harry’ego Kane’a. Znany dziennikarz zdradza plany giganta!

Eberechi Eze po meczu:

„Zobaczyłem wiele miejsca przed sobą i niewielu rywali, więc postanowiłem ruszyć naprzód i zobaczyć, co się wydarzy. Kiedy byłem już na pozycji do strzału, zauważyłem, że bramkarz może być zasłonięty przez obrońcę tuż przed nim. Jest mi przykro z powodu urazu Jeffreya Schluppa, ale byłem gotowy, żeby wykorzystać swą szansę”.