Piąty tydzień LEC za nami. Liderzy bezbłędni, Fnatic bez zwycięstwa

W sobotę wieczorem zakończył się 5. tydzień rozgrywek LEC. Po dwóch kolejkach nastąpiły zmiany w tabeli, nie dotknęły one jednak ścisłej czołówki.

G2 oraz Rogue, które praktycznie od początku sezonu przodują w lidze, umocniły się na prowadzeniu. Drużyna Kacpra „Inspireda” Słomy oraz Adriana „Trymbiego” Tyburskiego zanotowała kolejny tydzień bez porażki i z bilansem 9 zwycięstw i 2 przegranych zajmują pierwszą lokatę. Takim samym bilansem może pochwalić się zespół Marcina „Jankosa” Jankowskiego, która również zakończyła piątą serię gier z dwoma zwycięstwami.

Zobacz również: Roszady pozycyjne w Cloud9 – „es3tag” nowym snajperem

Liderom po piętach deptało Fnatic, które wydawało się wracać na dobre tory. Po słabym starcie sezonu wrócili do dobrej dyspozycji i wygrali 6 z 7 meczów ligowych. W tym tygodniu coś jednak nie zagrało i ekipa z Oskarem „Selfmade” Boderkiem w składzie przegrała dwa starcia – jedno przeciwko MAD Lions, a drugie przeciwko słabiutkiemu Vitality. Taki bieg wydarzeń spowodował, że Fnatic spadło na 5. miejsce w tabeli.

Pozostali Polacy – Paweł „Czekolad” Szczepaniuk z EXCEL i Oskar „Vander” Bogdan z Misfits – nie będą wspominać tego tygodnia najlepiej. Ich drużyny przegrały swoje spotkania i okupują pozycje w dolnej części zestawienia.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem