Piątek odstawiony od składu Milanu. Wymowne słowa trenera i reakcja trybun

Niektórzy twierdzili, że to tylko dziennikarze szukają dziury w całym, punktując strzelecką niemoc Krzysztofa Piątka, jaka dotknęła go w trakcie letniej przerwy w rozgrywkach. Szybko przekonaliśmy się jednak, że ma ona również konkretne przełożenie na decyzje trenera Milanu. W sobotę Marco Giampaolo odstawił Polaka od składu na ligowy mecz z Brescią. Oto jak motywował swoją decyzję oraz jak zareagowały na jego wybór trybuny San Siro.

Szkoleniowiec Milanu bagatelizował przed dziennikarzami wykonaną roszadę, niemniej jest ona wymowna. W minionym sezonie Gennaro Gattuso tylko raz zdecydował się usunąć Piątka z wyjściowej jedenastki. Marco Giampaolo zrobił to już w drugiej kolejce sezonu.

Od pierwszej minuty zagrał Portugalczyk Andre Silva, który miniony rok spędził na wypożyczeniu w Sevilli. Miał piorunujące wejście, bo przywitał się hat-trickiem z Rayo Vallecano, po czym do końca pobytu w Hiszpanii dołożył jeszcze sześć trafień. Wczorajsze minuty były jego pierwszymi, jakie zaliczył dla Milanu w bieżącym sezonie i dopiero po godzinie gry zrobił miejsce Piątkowi. Pod nieobecność Polaka, w rolę najbardziej wysuniętego piłkarza Milanu zdarzało się również wcielać Samu Castillejo, jednak jako jedyny na listę strzelców wpisał się Hakan Calhanoglu.

„Piątek to świetny piłkarz, ale gdy czasem usiądzie na ławce, świat się nie kończy” – przekonywał po meczu Giampaolo. „Staram się podejmować najlepsze decyzje, biorąc pod uwagę mocny skład, jaki mamy. Być może Piątek nie był tak dobry w treningach w tygodniu, jak kilku innych piłkarzy”.

Obserwując trybuny stadionu, można było dojść do wniosku, że wiara w bombera z Polski nie zgasła. Kibice powitali go na placu gromkimi brawami, podczas gdy zejście Ande Silvy nie wywołało szczególnie intensywnych reakcji. Piątek dał zresztą duży impuls w ofensywie, był aktywny i bardzo niewiele brakło, by w jednej z sytuacji przełamał swoją strzelecką niemoc.

Z zainteresowaniem będziemy obserwować kolejne ruchy trenera Giampaolo, który – według doniesień włoskich mediów – jest znacznie większym entuzjastą talentu Andre Silvy niż reszta klubowych działaczy. Nie można zresztą wykluczyć transferów last minute, które mogą wpłynąć na pozycję Piątka. W kontekście Milanu wymieniany jest Argentyńczyk Angel Correa z Atletico Madryt. Jednak do zamknięcia okna transferowego pozostało już tylko niewiele ponad 24 godziny.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem