PGL Major jednak nie w Sztokholmie? Poważne problemy organizatorów

Fani esportu nie mogą doczekać się kolejnego majora w obecnie najpopularniejszej strzelance świata. CS:GO potrzebuje wielkiej, medialnej imprezy i nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że wszystko zaczęło się komplikować. PGL Major, który miał mieć miejsce w Sztokholmie może zostać przeniesiony ze Szwecji do innego kraju. Wszystko przez sytuację pandemiczną.

Świat wciąż walczy z pandemią koronawirusa, choć nie brakuje tych, którzy próbują wracać do normalności. Świat esportu organizuje pierwsze imprezy LAN-owe. Nawet jeśli bez udziału publiczności, to rozmawiamy o milowym kroku dla całego środowiska. Niestety, nie wszystkie plany udaje się realizować. Przekonali się o tym organizatorzy PGL Major, który miał odbyć się na jesieni w stolicy Szwecji, Sztokholmie.

Królestwo ze Skandynawii ma nie być zbyt gościnne dla gwiazd esportu z całego świata. Najpierw podjęto decyzję o przeniesieniu The International 10 z gry DOTA 2. Ten miał odbywać się także w Szwecji, ale jednak turniej będzie zorganizowany w Bukareszcie.

Zobacz także: DOTA 2: Bukareszt nowym miastem gospodarzem The International 10

Ze względu na obowiązujące obostrzenia w Szwecji, szanse na spokojne zorganizowanie PGL Major nie będzie możliwe. Problemem jest fakt, że impreza wciąż nie otrzymała specjalnego statusu od rządu. – Czas ucieka, a my nie mamy żadnych informacji. W każdej chwili major może być przeniesiony. Mamy nadzieję, że to nie będzie jednak koniecznie i otrzymamy możliwości sprowadzenia graczy tutaj – mówił Silviu Stroie, prezes PGL-a na łamach SportExpressen.

Niewykluczone, a wręcz bardzo prawdopodobnym jest, że Sztokholm nie będzie gościł majora organizowanego przez PGL-a. Impreza miała mieć miejsce w dniach od 23 października do 7 listopada. 24 najlepsze zespoły na świecie mają bić się o pieniądze, jakich CS:GO jeszcze nie widział – dwa miliony dolarów.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem