Peszko u Wojewódzkiego o Sousie. „Dziwię się dziennikarzom, że…”

Sławomiri Peszko po zgrupowaniu reprezentacji Polski nagrał odcinek w programie "Kuba Wojewódzki", wyemitowany we wtorkowy wieczór. Były kadrowicz wypowiedział się o trzech pierwszych meczach pod wodzą nowego selekcjonera, Paulo Sousy.

Paulo Sousa objął reprezentację Polski przed mistrzostwami Europy, ale zanim biało-czerwoni spróbują swoich sił na Euro, rozpoczęli już zmagania w eliminacjach do mistrzostw świata 2022 w Katarze. Polacy zremisowali na wyjeździe z Węgrami, wygrali z Andorą i przegrali z Anglią.

Jak zmagania zespołu Sousy ocenił były reprezentant Polski, Sławomir Peszko, który był ostatnio gościem u Kuby Wojewódzkiego?

„Sousa nie do końca mnie zauroczył tymi słowami, wywiadami… Okej, jest odważny – wystawia napastników, są nowe twarze w kadrze… Ale też nie wiem, czy to odwaga, czy desperacja jak z Węgrami. Zarzuciłbym mu bajerowanie. Dziwię się dziennikarzom sportowym, że dają się nabrać na taką bajerkę. Że on z systemu 3-5-2 przejdzie na 4-4-2, płynnie w dodatku… Do mnie to jakoś nie trafia tak szczególnie. 

– Dobrze wygląda w garniturze, dobrze się wypowiada, fajnie to wygląda. Ale brakowało przełożenia tych wywiadów na boisko. Żeby to przełożyć na mecz od pierwszej minuty, a nie gdy jest już nóż na gardle – ocenił Sławomir Peszko. Mecz z Anglią zdaniem byłego pomocnika Lecha, Koeln czy Wolverhampton najbardziej uwydatnił brak najlepszego piłkarza i kapitana biało-czerwonych. – Widać było nieobecność Roberta Lewandowskiego, który potrafi utrzymać piłkę z przodu, dać wsparcie innym piłkarzom i szansę, by podeszli wyżej – przyznał „Peszkin”.

fot. TVN / Player.pl

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem