Pedri przedłużył kontrakt z FC Barceloną. Rekordowa klauzula wykupu!

Jeden z najważniejszych elementów układanki Ronalda Koemana przedłużył swój kontrakt z klubem. W umowie została zapisana ogromna klauzula odstępnego.

Projekt przebudowy FC Barcelony trwa w najlepsze. Po odejściu Leo Messiego spowodowanym ogromnymi długami „Blaugrana” stara się budować zespół wokół młodych zawodników takich jak Ansu Fati czy Pedri. Umowa tego drugiego wygasała jednak w czerwcu 2022 roku, więc jej przedłużenie było absolutnym priorytetem.

Zobacz również: Bartosz Bereszyński przymierzany do dużego transferu wewnątrz Serie A!

Pedri podpisał nowe porozumienie z klubem, które zwiąże go z „Dumą Katalonii” do czerwca 2026 roku. W umowie została zawarta klauzula wykupu, która wynosi… okrągły miliard euro!

18-latek jest na Camp Nou postacią całkowicie nietykalną, więc taki ruch nie może dziwić. Regulacje LaLiga zmuszają zespoły do wpisywania klauzul odstępnego w kontraktach, więc w celu zabezpieczenia do kontraktów wpisuje się nierealne sumy. Podobny zabieg zastosował Real Madryt, który ustalił, że wykup Karima Benzemy również będzie wynosił miliard euro.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem