Paweł Cibicki otrzymał czteroletni zakaz uprawiania sportu!

Była zbrodnia, jest i kara. Pilkarz Pogoni Szczecin, Paweł Cibicki został zdyskwalifikowany aż na cztery lata na uprawianie sportu w Szwecji. Powodem był skandal z 2019 roku.

Cibicki będąc jeszcze piłkarzem szwedzkiego Elfsborg w 2019 roku dopuścił się haniebnego dla każdego sportowca czynu. Szwed polskiego pochodzenia złapał żółtą kartkę w meczu z Allsvenskan, jednak okazało się, że nie stało się to przypadkiem. Napastnik Pogoni otrzymał za to 300 tysięcy koron, co w przeliczeniu na złotówki daje kwotę oscylującą w granicach 150 tysięcy złotych.

Zobacz również: Grabara nie chce jechać na kadrę jako rezerwowy? MOCNA wypowiedź!

Szwedzka federacja piłkarska SvFF przeprowadziła śledztwo, po którym uznała Cibickiego winnym. 27-latek otrzymał czteroletni zakaz uprawiania profesjonalnego sportu na terenie całej Szwecji. To jednak może nie być koniec konsekwencji. Prawniczka SvFF na antenie telewizji SVT potwierdziła, że federacja zwróci się teraz do FIFA, aby zakaz został poszerzony na cały świat. W swoim ojczystym kraju nie będzie mógł występować na boisku dokładnie do lutego 2025 roku.

https://twitter.com/SwedeStats/status/1441475806870523914

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem