Paulo Sousa zachwycony trójką reprezentantów Polski. „Nasz system jest zbudowany pod niego”

Selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa na gorąco po meczu w Tiranie skomentował występ biało - czerwonych i nie miał problemu z tym, by personalnie wyróżnić głównych architektów ważnej wygranej.

Portugalczyk był zadowolony z tego, jak nasza kadra poradziła sobie z presją „spotkania o wszystko” oraz specyficzną atmosferą w Tiranie. Chwalił arbitra, który dobrze zarządzał meczem w obliczu wielu nerwowych reakcji trybun. „Musieliśmy stoczyć tutaj bardzo dużo bitew i być skoncentrowanym. Cały zespół musiał chcieć dobrego występu. Boisko było całkiem inne niż to w Warszawie, trzeba było się przystosować i przyzwyczaić” – mówił Sousa.

Selekcjoner biało – czerwonych przekonywał, że gra obronna zespołu cały czas się poprawia, o czym świadczy kolejne spotkanie na zero w tyłach. Personalnie wyróżnił również trójkę piłkarzy.

„Zielu przynosi nam jakość w momencie budowania akcji, on daje coś ekstra. System, który zbudowaliśmy w reprezentacji, jest zrobiony pod niego. Chcemy, aby zarządzał naszą grą”.

Paulo Sousa po raz kolejny wykazał się dobrym nosem do zmian. Znów punkty zapewnili nam dublerzy, którzy odmienili obraz meczu po przerwie. Mateusz Klich i Karol Świderski również usłyszeli od Portugalczyka wiele ciepłych słów.

  • Wejście Mateusza Klicha dało nam sporo mobilności i jakości. Mieliśmy trzech zawodników w środku, zespół grał coraz lepiej z minuty na minutę. Podjęliśmy też dobrą decyzję, jeśli chodzi o napastników – Karol Świderski zmienił Adama Buksę i to było kluczowe dla tego meczu. Pamiętam, jak było sporo krytyki, że powołuję Świderskiego. On ma zupełnie inną mobilność, jest coraz bardziej skoncentrowany, jeśli chodzi o zdobywanie bramek, coraz bardziej mobilny, lepiej dogrywa i współpracuje z kolegami z zespołu. Po prostu się rozwija.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem