Paskudny i definitywny koniec Garetha Bale’a w Realu. „Zidane to wstyd…”

Zidane jest niewdzięczny, to wstyd. Nie okazał ani trochę szacunku piłkarzowi, który zrobił tak wiele dla Realu Madryt - atakuje szkoleniowca „Królewskich” Jonathan Barnett, czyli agent piłkarza, który w najbliższych godzinach już na pewno spakuje walizki i opuści Madryt. To reakcja na słowa Zidane’a, wypowiedziane zaledwie kilka godzin wcześniej.

Dziś w nocy polskiego czasu, Zidane został zaatakowany serią pytań w czasie konferencji prasowej po meczu towarzyskim z Bayernem Monachium (1:3). Ich powodem był fakt, że Gareth Bale nie znalazł się nawet na ławce. Trener zdradził, że Walijczyk nie został powołany na to spotkanie, ponieważ klub pracuje nad jego rychłym odejściem.

Zobaczymy, czy wydarzy się to jutro, czy później. Jeśli jutro – tym lepiej. Oby doszło do tego jak najszybciej, tak będzie lepiej również dla Bale’a. Nie wiem, czy sytuacja zmieni się w ciągu 24 czy 48 godzin, ale zmieni się i będzie to dobre dla wszystkich – stwierdził Zidane.

Nie pomogły zapewnienia, że ta sprawa to nic osobistego, po prostu rolą trenera jest reagować na wydarzenia – na interesy piłkarza i klubu. Mimo tego, Jonathan Barnett, zakładamy, że nie bez konsultacji z Balem, bardzo mocno skrytykował postawę Zidane’a i w wywiadach udzielonych krótko po dzisiejszej konferencji prasowej zaatakował szkoleniowca Królewskich.

– Jeśli Gareth Bale odejdzie, zrobi to, bo tego chce, a nie dlatego, że wypychają go Zidane czy Real Madryt. Pozostaje jednym z najlepszych graczy na świecie, jednym z pięciu najlepszych pod wględem wartości. Ma przed sobą przyszłość w jednym z najlepszych klubów – ogłosił. – Zidane jest niewdzięczny wobec Bale’a. Zidane to wstyd, nie okazuje szacunku zawodnikowi, który tyle zrobił dla tego klubu.

Dzisiejsza wojenka na słowa zamyka jakiekolwiek spekulacje. Agent piłkarza nie pozwoliłby sobie na tak zdecydowaną, ostrą reakcję, gdyby Bale’a czekała jakakolwiek przyszłość w Realu.

W ostatnich dniach w kontekście transfery pomocnika Realu wymieniało się trzy kluby – Bayern Monachium, Tottenham, zatem transfer powrotny do klubu, z którego wyjeżdżał do Hiszpanii, a także Manchester United. Ten ostatnio podpierany jest argumentem, że pozyskanie gracza tego formatu mogłoby uwolnić możliwość odejścia Paula Pogby.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem