Paskudny faul Jesusa. Brazylia w półfinale mimo gry w osłabieniu

03.07.2021
Reprezentacja Brazylii nie miała lekkiej przeprawy w ćwierćfinałowym starciu z Chile, a spotkania nie ułatwiła gra w osłabieniu przez niemal całą drugą połowę po tym, jak czerwoną kartkę za paskudny faul obejrzał Gabriel Jesus.

Brazylia przeważała w pierwszej połowie, ale brakowało jej konkretów. Do tego groźnie kontratakowało Chile – triumfator w dwóch z trzech poprzednich edycji Copa America, który w składzie wciąż straszył Alexisem Sanchezem, Arturo Vidalem, Garym Medelem, Islą, Vargasem czy Aranguizem. W Brazylii motorem napędowym był rzecz jasna Neymar, przez którego przechodziła każda akcja Canarinhos. Także ta bramkowa, a jak się później okazało – jedyna taka w tym ćwierćfinale. Autorem bramki tuż po rozpoczęciu drugiej połowy był Lucas Paqueta, który niedługo wcześniej pojawił się na boisku. Po zmianie stron wszystko działo się błyskawicznie.

Najpierw gol, a chwilę później bezmyślne wejście Gabriela Jesusa, który zobaczył za to czerwoną kartkę:

Gra w przewadze ośmieliła nieco piłkarzy z Chile, ale Brazylia też potrafiła stworzyć sobie w dziesiątkę kilka groźnych sytuacji. Mecz mógł się podobać – zwłaszcza, że do obrony często wracało po obu stronach kilku zawodników, a nie cała drużyna. Typowy, latynoamerykański futbol w pełnej krasie. Ostatecznie Brazylia dowiozła zwycięstwo do końca i świętowała awans do półfinału, w którym napastnika Manchesteru City nie zobaczymy.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem