Parodia przewrotki w Ekstraklasie. Nie wyszło…

Piast Gliwice wygrał pierwszy raz w sezonie. I to w meczu, który dla gliwiczan jest tym najbardziej prestiżowym - z Górnikiem Zabrze. Piłkarze gospodarzy nie byli tego wieczoru w najlepszej formie, o czym świadczy choćby nieudana przewrotka jednego z nich...

Górnik Zabrze oddał dwa razy więcej strzałów, połowę więcej celnych. Miał większe posiadanie piłki, wymienił większą liczbę podań i miał lepszy odsetek tych dokładnych. Wywalczył sobie aż dziewięć rzutów rożnych (przy zaledwie dwóch Piasta Gliwice), przebiegł też więcej kilometrów. Na nic się to jednak zdało, bo to zespół Waldemara Fornalika wywalczył komplet punktów. W pierwszej połowie fatalnie głową podawał Prochazka – asystując tym samym Świerczokowi, który wyszedł sam na sam z bramkarzem, podciął nad nim piłkę i wyprowadził Piast na prowadzenie.

To nie była jedyna pomyłka piłkarzy Górnika. W Internecie popularny stał się filmik z próbą przewrotki jednego z zawodników KSG, Piotra Krawczyka.

https://twitter.com/andrzejcala/status/1329873945764487171

Wynik spotkania w Zabrzu chwilę przed golem Świerczoka otworzyć powinien Damian Steczyk, ale młodzieżowy reprezentant Polski zmarnował doskonałą sytuację sam na sam z Chudym. Kilka minut przed przerwą doskonałą okazję na podwyższenie rezultatu miał Milewski. Pomocnik Piasta minął już nawet golkipera Górnika, ale jego strzał wybili z linii bramkowej defensorzy gospodarzy.

Co się odwlecze, to nie uciecze – po raz drugi przekonali się o tym kibice z Gliwic, gdy Milewski tym razem umieścił piłkę w siatce. Ładne dośrodkowanie Koczkowskiego z prawego skrzydła wykończył efektownym wolejem. Górnik próbował odpowiedzieć i udało mu się to za sprawą Jimeneza, który w sytuacji sam na sam uderzył po długim rogu nieco w stylu Thierry’ego Henry’ego. Do końca jednak wynik pozostawał bez zmian. Dobrze w bramce gości spisywał się Plach, a zespół Fornalika w dziewiątym spotkaniu tego sezonu wreszcie wygrał swój pierwszy mecz.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem