Papszun nie dla Legii?! Najnowsze informacje!

Marek Papszun do końca roku miał poinformować władze Rakowa Częstochowa o swojej decyzji w sprawie przedłużenia wygasającego kontraktu. Choć spotkał się z właścicielem klubu Michałem Świerczewskim, wiążące decyzje wciąż nie zapadły. Serwis legia.net twierdzi, że temat przenosin na Łazienkowską staje się coraz bardziej odległy.

Marek Papszun wydaje się czekać na rozwój wydarzeń w sprawie obsady stanowiska selekcjonera reprezentacji Polski. Prezes PZPN Cezary Kulesza twierdzi, że wciąż nie rozmawiał osobiście z kandydatami, których bierze pod uwagę, niemniej nazwisko trenera Rakowa wymieniane jest w gronie faworytów, zaraz obok Adama Nawałki. Kandydatura Papszuna budzi wątpliwości. Generuje wiele znaków zapytania – o brak doświadczenia w pracy selekcyjnej na tym poziomie czy o to jak trener o dość autorytarnym stylu pracy poradziłby sobie z szatnią pełną ego.

Jeszcze parę tygodni temu wydawało się, że jego kolejnym przystankiem będzie Legia Warszawa. Pytanie brzmiało nie „czy?”, tylko „kiedy?”. Jak donosi serwis legia.net, dziś nie jest to już takie pewne, a po zmianie dyrektora sportowego mistrza Polski (z Radosława Kucharskiego, którego dobrze zna, na Jacka Zielińskiego, który nie jest wielkim zwolennikiem jego osoby), Papszunowi bliżej do przedłużenia kontraktu w Częstochowie.

Przy Łazienkowskiej zaczęto kwestionować tezę, że Marek Papszun jest tym, czego Legia potrzebuje dzisiaj najbardziej. Duże wątpliwości wywołują również bardzo wysokie koszty zatrudnienia nowego sztabu.

Adam Dawidziuk z serwisu legia.net informuje:

Papszun miał dostać w Legii bardzo wysoki kontrakt, mówiło się o kwocie 250 tys. euro rocznie. Wraz z nim miał przyjść sztab ludzi. Szacunkowo, bo to także zależałoby od zapisów w kontraktach, utrzymanie nowego trenera i jego asystentów kosztowałoby około 600 tys. zł miesięcznie. Po zmianie dyrektora sportowego zaczęto zastanawiać się, czy to nie zbyt dużo.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem