Panika przed koronawirusem w LEC! Rozgrywki zawieszone do odwołania

Ten moment musiał w końcu dopaść esport! Z powodu koronawirusa zawieszono zmagania League of Legends European Championship. Najdziwniejszy jest moment, w którym podjęto decyzję. Do ruszenia z pierwszymi meczami kolejnego, ósmego już tygodnia LEC zabrakło zaledwie kilkudziesięciu minut. Liczy się jednak zdrowie zawodników – w tym przypadku przymknąć oko należy na każde „opóźnienia”. Cały świat

Ten moment musiał w końcu dopaść esport! Z powodu koronawirusa zawieszono zmagania League of Legends European Championship. Najdziwniejszy jest moment, w którym podjęto decyzję. Do ruszenia z pierwszymi meczami kolejnego, ósmego już tygodnia LEC zabrakło zaledwie kilkudziesięciu minut. Liczy się jednak zdrowie zawodników – w tym przypadku przymknąć oko należy na każde „opóźnienia”.

Cały świat panikuje z powodu epidemii koronawirusa i trudno się dziwić. W kolejnych krajach mówi się o tysiącach zarażonych i dziesiątkach ofiar śmiertelnych. Zamykane są granice, wstrzymywany jest ruch lotniczy. To musiało rzucić także na sport. Odwołano zmagania w czołowych, europejskich ligach – Bundeslidze, Premier League, Serie A, La Liga, a nawet w PKO Ekstraklasie.

Choć miejscem zmagań zawodników esportowych są serwery, to COVID-19 storpedował także zmagania ósmej kolejki LEC! Pierwotnie mecze miały odbyć się bez udziału publiczności, jednak do zmiany decyzji doszło w zaledwie 24 godziny. LEC zdecydował się o odwołaniu rozgrywanych meczów tuż przed ich rozpoczęciem.

O godzinie 18:00 miały wystartować pierwsze mecze dnia! O 17:28 pojawił się jednak komunikat, w którym ogłoszono, że zmagania zostaną zawieszone. – W świetle niepewnościi związanej z szybko zmieniającą się sytuacją pandemii COVID-19 oraz chęcią zachowania ostrożności postanowiliśmy, by z uwagi na bezpieczeństwo zawodników oraz innych ludzi zawiesić wiosenny sezon na czas nieokreślony. W tym momencie u żadnego z zawodników ani członków załogi LEC nie został zdiagnozowany koronawirus – czytamy w oświadczeniu.

Okazuje się jednak, że jedna z osób mogła zostać zarażona koronawirusem i z tego powodu została poddana kwarantannie. Człowiek ten pozostaje pod opieką służb medycznych, a LEC będzie podawał kolejne komunikaty w nadchodzących tygodniach!

Przypomnijmy, że w ostatnim meczu dnia G2 Esports miało podjąć Rogue. Na serwerze miało dojść do polskich derby, w których zdecydowanym faworytem była ekipa liderów prowadzonych przez „Jankosa” i „Selfmade’a”. Po stronie „Łotrów” wystąpić mieli „Inspired” i „Vander”. – Próbuję znaleźć sens w moim życiu od czasu odwołania LEC – napisał na Twitterze „Jankos”. – A tymczasem Berlin funkcjonuje tak, jakby na tym świecie nie było ani jednej choroby – dodał „Selfmade”.

To kolejny poważny cios dla świata esportu! Niektóre ligi, zwłaszcza w Azji, odwoływały swoje zmagania ze względu na wówczas jeszcze epidemię koronawirusa. Miejmy nadzieję, że szalona sytuacja związana z pandemią wkrótce minie i wszyscy wrócimy nie tylko do esportowych zmagań, ale przede wszystkim normalnego życia. By tak się jednak stało, należy pamiętać o dokładnej higienie czy unikaniu dużych skupisk ludzi.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem