„Panie Clattenburg, gratulujemy Polaka, którego pan wybrał!”. Gorąco po derbach Salonik!

Mark Clattenburg, będący obecnie szefem sędziów w greckiej federacji piłkarskiej, zaprosił Szymona Marciniaka i jego asystentów do poprowadzenia gorących derbów Salonik! Mecz pomiędzy PAOK-iem a Arisem miał nerwową końcówkę. Skończyło się również na krytycznym oświadczeniu pod adresem Polaka na oficjalnej stronie jednego z klubów.

Topowi polscy sędziowie regularnie bywają zapraszani do prowadzenia meczów nie tylko europejskich pucharów, ale zagranicznych lig. Szymon Marciniak niejednokrotnie latał choćby do Arabii Saudyjskiej. Tym razem zlecenie do gościnnej pracy z gwizdkiem przyszło z Grecji, gdzie szefem sędziów jest aktualnie słynny angielski rozjemca Mark Clattenburg. Polski zespół sędziowski dostał do poprowadzenia mecz o najwyższym poziomie emocji – derby Salonik pomiędzy PAOK-iem i Arisem, rozgrywane na słynnej Toumbie. 

Po meczu na oficjalnej stronie Arisu pojawiło się bezpardonowe oświadczenie skierowane do Marka Clattenburga i pośrednio oceniające pracę Marciniaka i spółki: 

„Panie Clattenburg, gratulujemy Polaka, którego pan wybrał. Od stanu 0:2 robił wszystko, co było potrzebne, by PAOK wrócił do meczu. Szczytem był karny, którego być nie powinno”.

Oczywiście, trudno szukać obiektywizmu tam, gdzie górę biorą sportowe emocje. Aris do 87 minuty prowadził z PAOK-iem 2:0 i w końcówce roztrwonił przewagę. Skończyło się 2:2, a Szymon Marciniak podyktował (słusznie) rzut karny dla gospodarzy. 

Nie będziemy szczegółowo wypowiadać się na temat pracy sędziego, wszak nie śledziliśmy meczu. Niemniej kontrowersje sędziowskie miały być szeroko analizowane w greckiej telewizji po zakończeniu spotkania. Szymon Marciniak miał odwołać rzut karny po konsultacji z VAR. Rzekomo nie odgwizdał również faulu przy bramce na 0:2. 

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem