„Pandemiczny” rekord pobity. 78 tys. widzów na meczu!

Wiele państw coraz lepiej radzi sobie z koronawirusem i powoli likwiduje kolejne obostrzenia. Jednym z nich jest Australia, gdzie ostatnio zanotowano "pandemiczny" rekord frekwencji kibiców na sportowym wydarzeniu.

W Australii koronawirus nadal daje się we znaki, ale akurat to państwo z pandemią radzi sobie naprawdę dobrze. Nic więc dziwnego, że postanowiono o rozpoczęciu kolejnych etapów rozmrażania gospodarki. W jednym z nich podjęto decyzję o otwarciu stadionów dla kibiców. Nie tak dawno w Melbourne rozegrano mecz krykieta, na którym pojawiło się ponad 50 tysięcy fanów. Teraz w tym samym mieście pobito rekord.

W minioną niedzielę na Melbourne Cricket Ground zasiadło bowiem aż 78 113 fanów! Śledzili oni mecz futbolu amerykańskiego pomiędzy Collingwood Magpies a Essendon Bombers. Trybuny tego obiektu mieszczą 100 tys. osób, a to oznacza, że stadion został wypełniony w ponad 78 procentach. To największa frekwencja na wydarzeniu sportowym od czasu wybuchu pandemii na początku ubiegłego roku.

Do niedawna rekord dzierżył mecz krykieta Indie – Anglia w mieście Ahmedabad, kiedy to na trybunach znalazło się 67 200 fanów.

Ale wkrótce ten wynik także może zostać pobity. Pod koniec maja w USA odbędzie się bowiem legendarny wyścig Indianapolis 500. Organizatorzy potwierdzili, że trybuny obiektu Indianapolis Motor Speedway zapełnią się w 40 procentach, ale i tak da to zawrotną liczbę… 135 tysięcy fanów!

Wielki wyścig w USA. Na trybunach ponad 100 tys. widzów!

Miło patrzeć, jak w wielu krajach na świecie życie stopniowo wraca do normalności. Miejmy nadzieję, że niebawem także w Polsce kibice znów będą mogli pojawić się na trybunach.

DARMOWY ZAKLAD 20PLN + BONUS 3333PLN
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem
Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem