Owczarz: Tęskniłam za sportem. Wracałam z wywiadu do domu i zazdrościłam kolegom z maty

Karolina Owczarz to była pięściarka, która w bardzo młodym wieku zdecydowała się zawiesić rękawice na kołku. Po pięcioletniej pracy w Polsacie Sport postanowiła wrócić do czynnego uprawiania sportu, ale zdecydowała się na MMA. Postanowiliśmy umówić się z nią na wywiad i zapytać, dlaczego zdecydowała się na taki ruch. Czy brakowało jej adrenaliny i czy będzie w stanie zrezygnować z obżerania słodyczami dla dobra sprawy. Czy nie szkoda jej ładnej buzi i z kim planuje związać się zawodowym kontraktem. Zapraszamy na "Przy kawie o sporcie" z Karoliną Owczarz. 

Karolina Owczarz to była pięściarka, która w bardzo młodym wieku zdecydowała się zawiesić rękawice na kołku. Po pięcioletniej pracy w Polsacie Sport postanowiła wrócić do czynnego uprawiania sportu, ale zdecydowała się na MMA. Postanowiliśmy umówić się z nią na wywiad i zapytać, dlaczego zdecydowała się na taki ruch. Czy brakowało jej adrenaliny i czy będzie w stanie zrezygnować z obżerania słodyczami dla dobra sprawy. Czy nie szkoda jej ładnej buzi i z kim planuje związać się zawodowym kontraktem. Zapraszamy na „Przy kawie o sporcie” z Karoliną Owczarz. 

 

Czemu wróciłam do sportu?

To we mnie długo siedziało. Nie postanowiłam wrócić z dnia na dzień. Jestem od kilku miesięcy w treningu, musiałam do tego dojrzeć. Jestem szczęściarą, bo otaczam się najlepszymi. W Warszawie znam środowisko MMA, w rodzinnej Łodzi również mogę trenować ze znakomitymi zawodnikami. Patrzyłam na nich, obserwowałam ich w akcji i wracając do domu szczerze im tego zazdrościłam.

Moment przełomowy w tej decyzji?

Majówka 2017 roku. Wszyscy pojechali wypoczywać, a ja chciałam iść na trening. Napisałam na Facebooku, gdzie mogę potrenować i napisał do mnie Damian Janikowski, żebym wpadła. Był tam również Łukasz Jurkowski, Daniel Omielańczuk, Marcin Tybura. Unosiła się znakomita atmosfera na sali, bardzo mi się spodobało. To zdecydowało o tym, że chcę to robić. Chcę iść w tym kierunku.

O obżarstwie, z którego teraz będzie musiała zrezygnować.

Ja uwielbiam jeść. Mówię głównie o słodyczach. Będę musiała wygrać z nałogiem, jeżeli chcę profesjonalnie uprawiać sport – zdaję sobie z tego sprawę. Jestem w kontakcie z dietetyczką, na pewno temu zaradzimy. Sport to wyrzeczenia i ja jestem na to gotowa.

Co zrobię, gdy dostanę mocno w głowę?

Dostaję regularnie mocno po głowie podczas sparingów – znam ten ból. Czy są momenty zwątpienia? Po dwóch godzinach znowu chcę wrócić na salę. Ciosy z tych małych rękawiczek naprawdę bolą, ale ja o tym wiem – mimo wszystko chce się regularnie bić.

Zapraszamy do obejrzenia całego wywiadu z Karoliną Owczarz!

Jakub Borowicz

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem