Oto zasady, które Paulo Sousa wprowadził we Flamengo!

Brazylijski dziennik "Globo" ze szczegółami opisuje pierwszy dzień pracy Paulo Sousy we Flamengo Rio de Janeiro. Portugalczyk ewidentnie postanowił kupić opinię publiczną deklaracjami o swoim oddaniu projektowi, dyscyplinie w zespole i ciężkiej pracy.

Paulo Sousa spędził w poniedziałek 12 godzin w siedzibie Flamengo, mimo że drużyna nie miała tego dnia zaplanowanego treningu – podaje „Globo”. Zawodnicy mieli być pod wrażeniem pierwszego spotkania z nowym trenerem. Trwało godzinę, uczestniczyli w nim również najważniejsi działacze – Marcos Braz, Bruno Spindel oraz prezydent klubu Rodolfo Landim. Portugalczyk przedstawiał drużynie zasady, którymi będzie rządzić się ich praca. Wprowadził szereg ograniczeń, które mają pozytywnie wpłynąć na „team spirit” oraz dyscyplinę w zespole.

Praca w ośrodku treningowym Flamengo ma odbywać się od wtorku do niedzieli. Każdego dnia piłkarze oczekiwani są w klubie już o 8. rano. Będą jeść wspólne śniadania i lunche, a także kolacje, jeśli trening będzie odbywał się w porze wieczornej. Sousa zabronił używania telefonów komórkowych w trakcie posiłków. Poprosił także o stworzenie przestrzeni na Maracanie, do spotkań całego zespołu po każdym domowym meczu. Te odbywać się będą z udziałem rodzin piłkarzy.

Trudno nie odnieść wrażenia, że były selekcjoner reprezentacji Polski także w Brazylii mocno stawia na dobry PR i od pierwszych godzin próbuje przekonać do siebie miejscowych – poukładaniem procesów w klubie i deklaracjami o ciężkiej pracy.

Paulo Sousa w poniedziałek spotkał się też z Carlosem Novalem, który odpowiada za dostarczanie talentów do pierwszego zespołu. Chciał pozyskać informacje na temat młodzieży, na którą powinien zwrócić uwagę w trakcie sezonu.

We wtorek Flamengo ma zaplanowany pierwszy trening pod wodzą nowego szkoleniowca.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem