Oto skład Polski na San Marino! Jest absolutny debiutant

Paulo Sousa w przeddzień meczu z San Marino nie zdradził wielu personalnych założeń. Także dziennikarze do ostatniej chwili nie byli pewni wyjściowego składu, sądząc po różnicach w przypuszczalnych jedenastkach publikowanych przez poszczególne redakcje. Wreszcie Onet.pl podaje, jak powinna wyglądać dziś finalna jedenastka biało - czerwonych.

Paulo Sousa jeszcze nigdy nie wystawił dwóch identycznych jedenastek mecz po meczu. Nie zanosi się na to także tym razem. Pewni jesteśmy de facto dwóch absencji wywołanych kontuzjami – Bartosza Bereszyńskiego i Piotra Zielińskiego. Pierwszy z nich doznał urazu mięśnia przywodziciela w trakcie pierwszej połowie spotkania z Albanią, drugi od dłuższego czasu trenuje indywidualnie, po uszczerbku na zdrowiu, jakiego nabawił się w trakcie meczu ligowego Napoli.

Dawidowicz i… Slisz w wyjściowym składzie!

W miejsce „Beresia” powinien zagrać Paweł Dawidowicz – w którego Paulo Sousa wierzy wbrew powszechnym, krytycznym głosom, jakie zbierał za ostatnie występy. Poza nim, tercet defensywny mają utworzyć stali bywalcy: Kamil Glik i Jan Bednarek, z kolei bramki po raz kolejny strzegł będzie Wojciech Szczęsny. Portugalski selekcjoner nie decyduje się na mocną rotację i zamierza wystawić w jedenastce zarówno Wojtka, jak i Roberta Lewandowskiego w ataku. Obok niego spodziewamy się napastnika PAOK Saloniki – Karola Świderskiego.

W środku pola miejsce w składzie mają zachować Grzegorz Krychowiak i chwalony przez Sousę Przemysław Frankowski. Środek pola uzupełni Karol Linetty (obiecujące ostatnie wejścia z ławki) i absolutny debiutant – Bartosz Slisz. Legionista był na zgrupowaniu reprezentacji już w marcu, ale wówczas nie mieścił się nawet w kadrze meczowej. Teraz wrócił do kadry, powołany awaryjnie, wobec absencji Sebastiana Szymańskiego, Kacpra Kozłowskiego i Mateusza Klicha. Linię pomocy uzupełnić ma Tymoteusz Puchacz w roli lewego wahadłowego.

Szansę na występ z San Marino mają Jakub Kamiński i Nicola Zalewski – spodziewamy się, że wejdą z ławki.

Oto skład Polaków według Onet.pl: Wojciech Szczęsny – Paweł Dawidowicz, Kamil Glik, Jan Bednarek – Przemysław Frankowski, Grzegorz Krychowiak, Bartosz Slisz, Karol Linetty, Tymoteusz Puchacz – Robert Lewandowski, Karol Świderski

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem