Nawet dziesięciu zmian względem towarzyskiego spotkania z Ukrainą może dokonać dziś Jerzy Brzęczek, selekcjonując wyjściową jedenastkę na mecz Ligi Narodów przeciwko Włochom.

Środowe spotkanie z Ukrainą Jerzy Brzęczek potraktował jako poligon doświadczalny. Dariusz Dziekanowski zdążył nawet mu wytknąć w Przeglądzie Sportowym, że selekcjoner „zachowuje się, jakby bawił się dwoma kompletami klocków”. Jego zdaniem, powinien testować maksymalnie 3 – 4 piłkarzy i wprowadzać ich w otoczenie jak najbliższe optymalnego. Tymczasem w kadrze biało – czerwonych czasem trudno dopatrzeć się klarownej hierarchii.

Włochy – Polska – kurs w LV BET: 1.70 – 3.50 – 5.50

Najłatwiej przewidzieć ją w linii defensywnej i w bramce. Brzęczek zdradził, że z Włochami zagra Wojciech Szczęsny, z kolei Łukasz Fabiański dostanie swoje minuty w kolejnym starciu z Holandią.

W obronie postawimy na doświadczenie. To oznacza duet stoperów Glik – Bednarek oraz Kędziorę i Bereszyńskiego na bokach. Brzęczek znów prowokuje komentarze o tym, że prawonożnego piłkarza posyła do gry na lewej stronie obrony, ale w meczach o wysoką stawkę ma do „Beresia” zaufanie i wierzy w jego odpowiedzialność w tyłach.

Mnogość opcji w środku pola!

Najtrudniej przewidzieć zestawienie drugiej linii. Tym razem i tak o tyle prościej, że wystąpić przeciwko Włochom nie może Mateusz Klich, z kolei Piotr Zieliński słabo czuje się po przejściu koronawirusa. „Piotrek jest genialnym piłkarzem, jest tej reprezentacji potrzebny. W jego wprowadzaniu po chorobie potrzebna jest jednak rozwaga” – mówił ostatnio Brzęczek. Zanosi się na to, że dziś „Zielek” zacznie na ławce i będzie gotowy do wejścia na podmęczonego rywala.

Polska nie przegra z Włochami – 2.06

W środkowej linii spodziewamy się rutyniarza Krychowiaka zestawionego z „piranią” Jackiem Góralskim. Do nich selekcjoner może dołożyć z kolei kreatywnego Jakuba Modera. W odwodzie jest także Karol Linetty, którego notowania w kadrze bardzo urosły.

Boki pomocy? Pewniak Kamil Jóźwiak oraz… najprawdopodobniej Sebastian Szymański. Opcją do wejścia na lewe skrzydło są oczywiście Kamil Grosicki oraz Piotr Zieliński, który ostatnio wypowiedział się, że najlepiej czuje się jako schodzący do środka boczny pomocnik.

Przewidywany skład Polaków na mecz z Włochami: Szczęsny – Kędziora, Glik, Bednarek, Bereszyński – Krychowiak, Góralski, Moder – Jóźwiak, Szymański – Lewandowski

AKTUALIZACJA: Tomasz Włodarczyk z serwisu meczyki.pl twierdzi, że w powyżej prezentowanym zestawieniu dojdzie do dwóch roszad. Bartosz Bereszyński miałby zagrać na prawej obronie w miejsce Tomasza Kędziory, z kolei na lewej Arkadiusz Reca. W środkowej linii jednak Karol Linetty, a nie Jacek Góralski. 

 

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem