Oto pieniądze, jakie Legia może zarobić w Europie!

Legia Warszawa zamierza dziś dopełnić formalności związanych z awansem do drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Przy Łazienkowskiej w Warszawie będzie bronić zaliczki wypracowanej w Norwegii, w starciu z Bodo/Glimt.

Jak co roku, występ w europejskich pucharach może przynieść mistrzowi Polski pokaźny zastrzyk gotówki – tak ważny dziś, w dobie futbolu czasów pandemii. Za sam udział w pierwszej rundzie eliminacyjnej, Legia wzbogaciła się o 280 tysięcy euro, czyli około 1,3 miliona złotych. Kolejne etapy rywalizacji to tylko większe pieniądze.

Czesław Michniewicz deklaruje, że Legia nie zamierza wyjść i bronić jednobramkowej przewagi, która nie jest znacząca, kiedy nie liczą się już gole zdobyte na wyjeździe. Dziś już wiadomo, że w kolejnej rundzie na mistrzów Polski czeka estońska Flora Tallin, ale tym sztab Legii nie zamierza się przedwcześnie zajmować. “Chcemy grać po swojemu, według własnych zasad. I osiągnąć jak najkorzystniejszy wynik. Jeśli chodzi o przyszłość – kompletnie nie zajmuję się ja, ani moi ludzie ze sztabu, co będzie po spotkaniu z Bodo” (cytat za legia.net).

Jakie pieniądze może przynieść Legii dalsza rywalizacja w eliminacjach Ligi Mistrzów?

Udział w I rundzie eliminacji – 280 tys. euro

Awans do II rundy – 380 tys. euro

Awans do III rundy – 480 tys. euro

Awans do fazy grupowej – 15 mln 250 tys. euro

Zwycięstwo w fazie grupowej – 2,7 mln euro

Remis w fazie grupowej – 900 tys. euro

Awans do 1/16 finału – 9,5 mln euro

W zasięgu ręki legionistów znajdują się zatem pieniądze rzędu 1,7 miliona złotych. Po ewentualnym wyeliminowaniu Flory Tallin w trzeciej rundzie – 2,2 miliona złotych, plus oczywiście wpływy z praw telewizyjnych oraz z biletów.

Legia awansuje do kolejnej rundy eliminacji – kurs w LV BET: 1.16

Jak co roku, walka o złoto zaczyna się dopiero w fazie grupowej, gdzie już na start można otrzymać od UEFA kwotę, która przewyższa roczny budżet większości polskich klubów Ekstraklasy. Jest o co walczyć, niemniej historia nie jest dla nas łaskawa! Sztuka awansu udała się Legii w sezonie 2016/2017. W 2013 roku przegrała decydującą rywalizację w IV rundzie ze Steauą Bukareszt. Dwa lata wcześniej Wisła Kraków uległa APOEL-owi Nikozja. I to by było na tyle bezpośredniej styczności polskich klubów z Champions League w XXI wieku.

Legia wygra z Bodo/Glimt w regulaminowym czasie – kurs w LV BET: 1.77

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem