Oto najbardziej absurdalne głosy, jakie oddano w plebiscycie Złotej Piłki. Odjazd!

Kiedy cały świat dokonuje eksperckich wyborów w w sportowych plebiscytach, kiedy głosy na najlepszych piłkarzy spływają ze wszystkich kontynentów i najbardziej egzotycznych zakątków, nie da się uniknąć - delikatnie mówiąc - zdziwienia. Co roku pojawiają się głosy, przy których można się złapać za głowę albo zapytać: czy ten pan ostatni rok spędził zahibernowany pod lodem? Nie inaczej jest dzisiaj, gdy na jaw wychodzi jak głosowano w plebiscycie Złotej Piłki.

Od lat klasyką tego typu wyborów jest głosowanie na swoich. Senegalczyk za najlepszego piłkarza na świecie uzna najpewniej Sadio Mane, Holender – Virgila Van Dijka, tak samo jak Maciej Iwański, delegowany z naszego kraju, uzna, że Robert Lewandowski zasłużył bardziej na statuetkę niż Cristiano Ronaldo czy Messi.

Pojawiają się jednak głosy, których… Nie sposób ogarnąć rozumem.

Każdy delegat ma prawo je oddać – to jasne. Niemniej chwilami trudno w nich się doszukać logiki. W tegorocznym plebiscycie absolutnym rodzynkiem i ulubieńcem mediów stał się reprezentant Sri Lanki (dużo bardziej zakochanej w krykiecie niż piłce), dziennikarz „Daily News”, który piłkarzem roku wybrał Trenta Alexandra-Arnolda, za nim uplasował Pierre-Emericka Aubameyanga oraz Antoine Griezmanna. W pierwszej piątce zabrakło miejsca zarówno dla Cristiano Ronaldo, jak i Leo Messiego.

https://twitter.com/FCAfkicken/status/1201751132743319558?s=20

Dosyć egzotyczna selekcja przytrafiła się również redaktorowi z Turkmenistanu, który jako jedynkę wskazał wprawdzie Leo Messiego, ale na dalszych miejscach wskazał… Frenkiego De Jonga, Sergio Aguero, Riyada Mahreza i Kevina de Bruyne.

Dzięki pełnemu zestawieniu oddanych głosów, wiemy również, kto jako najlepszego piłkarza świata wskazał Roberta Lewandowskiego. Poza Maciejem Iwańskim z Telewizji Polskiej, uczynił to także dziennikarz niemieckiego Kickera – Karl-Heinz Wild.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem