Oto jak w plebiscycie France Football zagłosował jedyny przedstawiciel Polski!

France Football od lat pozwala oddać głos w plebiscycie Złotej Piłki jednemu dziennikarzowi z każdego kraju. W Polsce ten przywilej przypada Maciejowi Iwańskiemu z TVP Sport. Wiemy, jak głosował w bieżącej edycji!

Robert Lewandowski po raz kolejny nie zdobył Złotej Piłki. W 2021 roku musiał uznać wyższość Lionela Messiego, w którego ręce Złota Piłka trafiła już po raz siódmy. Polak przegrał 33 punktami, zdobywając ich łącznie 580, przy 613 na koncie Argentyńczyka. Napastnik Bayernu zajął najwyższe miejsce w plebiscycie France Football w swojej karierze. Po serii gorzkich werdyktów – po odwołaniu zeszłorocznej edycji, po plasowaniu się na miejscach numer 9 czy 16, a nawet tym jak w 2018 roku nie znalazł się w gronie nominowanych, mimo że pozostawał już wtedy jednym z czołowych strzelców w Europie.

Niejako na pocieszenie podczas poniedziałkowej gali w Paryżu zgarnął statuetkę Najlepszego Napastnika Roku – to nowa kategoria przyznana przez France Football po raz pierwszy.

Maciej Iwański, uprawniony do głosowania jako jedyny dziennikarz z Polski, na pierwszym miejscu umieścił Roberta Lewandowskiego. Na kolejnych Jorginho oraz Leo Messiego.

1. Robert Lewandowski
2. Jorginho
3. Lionel Messi

„Dla mnie byłeś najlepszy i koniec. Trzymaj głowę wysoko, bo niczego nie przegrałeś. Świat docenia, Messi też to wie i wypowiedział. Udowodniłeś tyle w karierze, że może… do 3 razy sztuka? 20 nie, 21 nie, to – 22?” – takimi słowami Maciej Iwański zwrócił się do „Lewego” już po rozstrzygnięciach plebiscytu za rok 2021.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem