Oto długa lista zakazów, jakie Legia wprowadziła piłkarzom! Chce uniknąć epidemii

Kluby Ekstraklasy przechodzą w stan najwyższej gotowości. Jeszcze na początku tygodnia nie brakowało trenerów oraz piłkarzy deklarujących, że "monitorują temat, ale działają normalnie". Sytuacja jednak dynamicznie się zmienia. Idealnym przykładem jest Legia Warszawa, która wprowadza szereg przykazów względem swoich pracowników.

Wiemy już jak będzie wyglądać najbliższa kolejka Ekstraklasy. Wszystkie mecze odbędą się za zamkniętymi drzwiami. Zarówno stacja Canal+, odpowiedzialna za transmisje w TV, jak i same kluby, mają ograniczyć liczbę ludzi pracujących przy meczach do niezbędnego minimum. Na stadion nie wejdą nawet dziennikarze, ani fotoreporterzy.

Przykładem rozsądnego podejścia do epidemii koronawirusa w naszej lidze może być choćby Legia Warszawa, która powzięła szereg środków ostrożności dotyczących piłkarzy, jak i pracowników biurowych.

Ci ostatni przechodzą na tryb pracy zdalnej. Mają pozostać w domach przez dwa najbliższe tygodnie, ograniczyć do minimum spotkania na rzecz komunikacji elektronicznej. Zamknięty został także Punkt Obsługi Kibica przy Łazienkowskiej. W siedzibie klubu pozostaną tylko osoby niezbędne do zapewnienia ciągłości funkcjonowania klubu.

Samych piłkarzy nie da się wysłać do domu, póki trwają rozgrywki. Jak informują SportoweFakty.wp.pl, legioniści przeszli szkolenie dotyczące specyfiki wirusa oraz rozpoznawania jego objawów. Otrzymali także szereg zaleceń oraz zakazów.

Wśród nich: zakaz jazdy komunikacją miejską, pojawiania się w miejscach dużych skupisk ludzkich, opuszczania kraju i przyjmowania gości z zagranicy w Warszawie. Nie będą również podawać sobie rąk na przywitanie, z kolei po treningu sugeruje im się powrót prosto do domu. Co dość oczywiste przy tym poziomie prewencji, w klubie nie będzie żadnych sesji rozdawania autografów, zdjęć z kibicami czy aktywności medialnych. Treningi będą odbywać się za zamkniętymi drzwiami.

Większość praktyk i środków ostrożności powinien, w miarę możliwości, wziąć sobie także każdy z nas.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem