Znamy czterech rywali reprezentacji Polski przed Euro 2020! Nie będzie hitu z Anglią…

Sztab reprezentacji Polski, jak również ludzie odpowiedzialni w Polskim Związku Piłki Nożnej za logistykę i organizację, zaczynają nakreślać bardzo dokładne plany, jak będzie wyglądał przyszły rok w wykonaniu naszej drużyny narodowej. Jerzy Brzęczek w najdrobniejszych szczegółach rozpisuje swoje zamierzenia oraz potrzeby. Dopinane są także szczegóły meczów towarzyskich oraz pobytu Polaków na Euro. Znaków zapytania jest coraz mniej.

Przedstawiciele PZPN przed sobotnim losowaniem w Bukareszcie nie ujawniali się ze swoimi ustaleniami, ponieważ istniało ryzyko, że rozkład grup Euro 2020 zniweczy te prace. W pewnym stopniu tak nawet się stało – jako że reprezentacja Polski miała już zaplanowany mecz sparingowy ze Szwecją. Gdy okazało się, że w czerwcu przyszłego roku będziemy walczyć o turniejowe punkty, stało się jasne, że potrzeba nowego rywala. Rozpoczęły się błyskawiczne rozmowy.

Losowanie grup eliminacyjnych nie było w stanie popsuć ustaleń, zgodnie z którymi 31 marca 2020 roku zagramy z Ukrainą, zaś 2 czerwca, tuż przed mistrzostwami, z Rosją. Dwoma kolejnymi przeciwnikami Polaków na 90% będzie Turcja (to w marcu – zamiast Szwecji) oraz Islandia.

Fakt rozmów z federacją Islandii potwierdził w programie „Sekcja piłkarska” w Sport.pl sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki.

Wiosną biało – czerwonych będzie można zobaczyć na Stadionie Śląskim w Chorzowie, jako że w ostatnich latach stronimy od rozgrywania meczów towarzyskich na Stadionie Narodowym w Warszawie. Ten zarezerwowany jest na starcia o punkty.

Jerzy Brzęczek chce grać z silnymi rywalami – i takich dostał. Nie ze ścisłego topu, jaki reprezentowaliby chociażby Anglicy, jednakże nie ma mowy byśmy przed dużym turniejem tym razem organizowali towarzyskie przetarcia z Litwinami. Zmiany nastąpią także w toku przygotowań – by również w tym względzie dokonać symbolicznego wyczyszczenia po czasach Adama Nawałki. Brzęczek i spółka nie pojadą do Arłamowa, tylko do Opalenicy. Nie będzie żadnego obozu regeneracyjnego w Juracie.

W ostatnich tygodniach głośno mówiło się o tym, że jednym z naszych marcowych rywali będą Anglicy. Ostatecznie rozmyślili się z tego pomysłu i wystawili Polaków do wiatru. Nieoficjalnie, nie byli zadowoleni, że ustalenia pomiędzy federacjami wypłynęły do mediów.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem