Ośmiu Brazylijczyków z Premier League ukaranych przez FIFA!

Brazylijska federacja walczy na noże z Premier League. Brazylijczycy zwrócili się ze skargą do FIFA, ponieważ kluby z Anglii nie chciały umożliwić swoim piłkarzom wyjazdu na zgrupowanie, a ci zdecydowali się ukarać każdego z powołanych.

Kluby z najlepszej ligi świata zdecydowały, że nie pozwolą swoim zawodnikom na wyjazd na zgrupowania do krajów, które uznawane są za kraje wysokiego ryzyka. Najbardziej dotknęło to reprezentacje z Ameryki Południowej i Afryki. Większość piłkarzy zaakceptowała wolę klubu i nie udała się na kadrę, jednak czterech zawodników z Argentyny złamało zakaz. Mowa o Giovannim Lo Celso, Cristianie Romero, Emiliano Martinezie i Emiliano Buendii. Ci zostali już jednak deportowani z kraju.

Zobacz również: Japonia rezygnuje z organizacji Klubowych Mistrzostw Świata!

Kary nie unikną również ci, którzy zostali na Wyspach i odmówili przyjazdu na mecze eliminacji do mistrzostw świata. Brazylijska federacja zgłosiła się do FIFA, która zdecydowała się ukarać każdego powołanego. Finalnie ukarano aż ośmiu zawodników – Raphinhę (Leeds), Freda (Manchester United), Thiago Silvę (Chelsea), Edersona i Gabriela Jesusa (Manchester City) oraz trójkę z Liverpoolu – Fabinho, Allisona i Roberto Firmino. Każdy z tych piłkarzy będzie niedostępny w meczach rozgrywanych w dniach 10-14 września. Złamanie zakazu będzie wiązać się z karą finansową, a nawet walkowerem. Co ciekawe, Richarlison z Evertonu będzie mógł zagrać w poniedziałkowym spotkaniu ligowym z Burnley.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem