Oskar Nowak zagrał z Realem Madryt! Zaskakująca decyzja trenera Getafe

Dotąd jego nazwisko znali tylko wytrawni obserwatorzy polskiego futbolu – i to niekoniecznie w ekstraklasowym wydaniu. 19-letni Oskar Nowak, występujący do niedawna w Wigrach Suwałki, niespodziewanie zyskał uwagę trenera Getafe, Jose Bordalasa. Zagrał w sparingu z Realem!

We wtorkowe przedpołudnie Real Madryt rozegrał w swoim ośrodku treningowym zamknięty sparing z Getafe. Spotkanie owiane zostało całkowitą tajemnicą. Nie było transmitowane przez telewizje, nie zostali wpuszczeni na nie ani kibice, ani dziennikarze. Do tego stopnia, że wciąż nie znamy jedenastki Realu. Wiemy za to, że w „once de gala” Getafe pojawił się lewy obrońca z Polski, Oskar Nowak. 19-latek przed kilkunastoma dniami podpisał kontrakt z hiszpańskim klubem, mając występować w jego trzecioligowych rezerwach. Zapewne w przyszłym sezonie tak będzie, natomiast już teraz został doceniony przez trenerów na tyle, że mógł się pokazać trenerowi pierwszej drużyny wyszedł na renomowanego rywala.

Skład Getafe był mieszanką zawodników pierwszej i drugiej drużyny. Brakowało w nim większości najważniejszych piłkarzy, ponieważ już w piątek drużynę Jose Bordalasa czeka ligowe spotkanie z Osasuną.

 

Oskar Nowak w zeszłym sezonie grał w II-ligowych Błękitnych Stargard Szczeciński, zaś wiosną zaliczył kilka spotkań w pierwszoligowych Wigrach Suwałki. Jest wychowankiem Warty Poznań, z przeszłością również w akademii Lecha.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem