Olympique Lyon prowadzi rozmowy w sprawie transferu André Onany

Dziewięciomiesięczna dyskwalifikacja nie wpłynęła na zainteresowanie Olympique Lyonu osobą André Onany. Rozmowy z Ajaxem Amsterdam nie należą jednak do najłatwiejszych.

Jeszcze rok temu André Onana był łączony z wielkim transferem. Kameruńczykowi wróżono wielką karierę i transfer do topowego klubu, a wśród zainteresowanych wymieniało się między innymi Arsenal. Wszystko skomplikowało się jednak w momencie dyskwalifikacji bramkarza przez nielegalne substancje wykryte w jego organizmie. Początkowo miała ona trwać przez rok, jednak skrócono ją do dziewięciu miesięcy. Do gry Onana wróci na początku listopada, a do treningów – na początku września.

Zobacz również: Dylemat Youriego Tielemansa. Nowa umowa czy wielki transfer?

Umowa golkipera z Ajaxem Amsterdam wygasa w czerwcu 2022 roku, więc jeśli ekipa z Holandii chce zarobić na swoim zawodniku, musi go sprzedać w tym oknie. Transferem Kameruńczyka zainteresowany jest Olympique Lyon. Według ostatnich plotek Arsenal również nie wycofał się z wyścigu o podpis bramkarza, jednak sam zainteresowany wolałby przenieść się do OL. Stery w ekipie „Lwów” przejął ostatnio Peter Bosz, który miał już przyjemność współpracować z Onaną. Sam piłkarz również jest zainteresowany grą dla Bosza. Francuzi oferują jednak tylko 5 milionów euro, co nijak ma się do wymagań mistrza Niderlandów, co mocno utrudnia negocjacje. Ajax oczekuje oferty przekraczającej 10 milionów euro. Warto dodać, że według transfermarkt.de reprezentant Kamerunu wyceniany jest na 30 milionów euro.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem