Ogromna zmiana w CS:GO. de_train wypada z puli map turniejowych!

W nocy z poniedziałek na wtorek Valve spuściło na scenę CS:GO prawdziwą bombę. Z puli map turniejowych zniknął popularny de_train i został zastąpiony przez de_ancient.

Ostatnia zmiana puli map dostępnych w turniejach Counter Strike’a miała miejsce w marcu 2019 roku, kiedy to de_vertigo zastąpiło de_cache. W poniedziałkową noc deweloper gry, Valve, zaskoczył wszystkich i ogłosił, że popularne „pociągi” zostają zamienione przez de_ancient. Taka decyzja spotkała się z różnymi opiniami profesjonalnej sceny.

VALVE co ty odwalasz… Rozumiem dodanie nowej mapki, ale -train??? A gdzie super mapki jak cache, cbble… – napisał Grzegorz „SZPERO” Dziamałek.
Dla mnie bomba. Wreszcie coś nowego, a nie jakieś odgrzewane kotlety cały czas. Brawo Valve – powiedział trener Izako Boars, Bartosz „Hyper” Wolny

Zobacz również: Aktualizacja rankingu HLTV. x-kom AGO wypada z czołowej trzydziestki

Ewentualne zmiany w map poolu były spodziewane, jednak mało kto obstawiał, że profesjonaliści nie zagrają już na de_train. Zaskakuje również wybór de_anceint – w końcu jakiś czas temu de_cache zostało zreworkowane, a społeczność bardzo chciała powrotu de_cobblestone. Mimo ogłoszenia ze strony Valve „pociągi” będą jeszcze obecne w kilku najbliższych turniejach. Drużyny muszą w końcu przygotować się na tak ogromne zmiany.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem