Oficjalnie: Spotkania LEC na razie rozgrywane będą w trybie online

Światowa pandemia wciąż krzyżuje plany organizatorów rozgrywek esportowych. Organizatorzy League of Legends European Championship poinformowali, że start sezonu odbędzie się w trybie online.

Już za tydzień rozpocznie się kolejny sezon League of Legends European Championship. Od piątku najlepsze zespoły w Europie będą rywalizować o tytuł najlepszej ekipy na kontynencie. Niestety początek fazy zasadniczej odbędzie się w trybie online – bez obecności publiczności oraz samych graczy w berlińskim studio.

W związku z wciąż panującymi restrykcjami oraz zwiększającą się liczbą przypadków zakażenia koronawirusem w Berlinie od początku roku drużyny będą rozgrywać mecze zdalnie Naszym pierwszym i głównym celem zawsze będzie zdrowie i dobre samopoczucie graczy, trenerów, personelu i naszej obsady. Aby to osiągnąć i utrzymać ciągłość rozgrywek, drużyny będą walczyły z własnych ośrodków szkoleniowych na początku splitu – czytamy w oświadczeniu organizatorów ligi.

Zobacz również: Marcin „Jankos” Jankowski przedłużył umowę z G2 Esports!

Fanom i zawodnikom pozostaje więc czekać na powrót do areny. Organizatorzy zapewniają, że bacznie obserwują całą sytuację, a studio zapełni się wtedy, kiedy będzie to możliwe i bezpieczne. Przypomnijmy, że w zeszłym roku gracze pojawili się w studio podczas play-offów i części fazy zasadniczej letniej części sezonu.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem