Oficjalnie: Oscar Piastri będzie jeździł dla McLarena!

Tym razem oficjalnie - Oscar Piastri będzie jeździł w Formule 1 w przyszłym sezonie! Młody kierowca podpisał dwuletnią umowę z McLarenem.

Na początku lipca w kuluarach Formuły 1 zawrzało. Ekipa Alpine poinformowała za pomocą mediów społecznościowych, że ich rezerwowy kierowca, Oscar Piastri, będzie reprezentował ich barwy podczas sezonu 2023 już jako pełnoprawny zawodnik. Sam Australijczyk zaprzeczył jednak tym informacją mówiąc, że w jego kontrakt z francuską stajnią nie będzie obowiązywał w przyszłym roku.

Zobacz również: OFICJALNIE: Oscar Piastri zostanie kierowcą Alpine!

Od tego momentu było praktycznie pewne, że 21-latek znalazł już zatrudnienie w innej drużynie. Dziś te domysły zostały potwierdzone, a Australijczyk został zaprezentowany jako nowy nabytek McLarena. Piastri podpisał kontrakt, który będzie obowiązywał przez najbliższe dwa lata. W zespole zastąpi on Daniela Ricciardo i będzie jeździł w duecie z Lando Norrisem. Mistrz świata Formuły 2 wybrał numer 81.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem