Oficjalnie: Nowy numer Edena Hazarda w Realu. Jednak nie 23!

Małe zamieszanie z wyborem numeru na koszulce Edena Hazarda zostało zakończone. Belg w sparingach grał z "50" na plecach, prestiżowe numery były zajęte, a sam miał przychylać się ku liczbie "23". Ostatecznie Mariano ustąpił...

Kto mógł spodziewać się, że Real Madryt zastąpi Cristiano Ronaldo – będącego żywym pomnikiem, ikoną, współczesnym superbohaterem z dorobkiem kilkuset bramek na koncie i tytułami Ligi Mistrzów, sprzedanego za 117 mln euro) – szerzej nieznanym Mariano Diazem? Piłkarzem za 21,5 mln euro, sprowadzonym z Olympique Lyon, który po Portugalczyku odziedziczył również „siódemkę”?

W tym sezonie wszystko jednak wróci do normy. Mariano ustąpił i wziął „24”, a w Realu numer 7 będzie nosił ktoś, kto jest w stanie nawiązać do gry nie tylko CR7, ale też Raula czy Emilio Butragueno.

Eden Hazard zrezygnował z „10”, w której występował w Chelsea i reprezentacji Belgii. Tą nosi bowiem Luka Modrić, a Real nie chciał zabierać jej liderowi drużyny i zdobywcy Złotej Piłki. Siódemkę miał Mariano Diaz, więc „Królewscy” zaprezentowali swoją nową gwiazdę… bez numeru. Belg na prezentacji trzymał koszulkę, na której plecach umieszczone było tylko jego nazwisko.

W meczach towarzyskich przed sezonem zaś niestandardowo, bo z numerem „50”.

Ostatecznie stanęło na „siódemce”. I bardzo dobrze – dzięki temu ten numer wreszcie wróci na plecy gwiazdy, którą niewątpliwie Hazard jest. Belg wykonał też pierwszy krok do tego, by nią być w przyszłości. Pokazał, że ma cojones i nie bał się odpowiedzialności, dając wyraźny sygnał, że doskonale zdaje sobie z tego sprawę gdzie trafił i czego się od niego wymaga. Odwaga i bezkompromisowość będą jedną z tych rzeczy z całą pewnością…

https://twitter.com/RMadridHome_/status/1159833952762249216

Płacisz tylko 1/2 podatku
Polski Bukmacher Sp. z o. o. posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez MF. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem.