OFICJALNIE: Mistrzostwa Europy przesunięte na czerwiec 2021!

We wtorek o godzinie 13. delegaci 55 europejskich federacji wzięli udział w wideokonferencji, podczas której UEFA przedstawiła im najważniejsze ustalenia dotyczące piłkarskiego kalendarza w dobie epidemii koronawirusa. Pisząc w największym skrócie: mistrzostwa Europy przekładamy na przyszły rok, a do końca czerwca próbujemy dokończyć rozgrywki klubowe.

Powyższe stwierdzenie wymaga oczywiście dokładnego rozwinięcia. Oto co ustalono:

Euro rozpocznie się 11 czerwca 2021 roku

Mecze reprezentacji – towarzyskie i barażowe, których nie uda się rozegrać w marcu – zaplanowano na czerwiec 2020. Cały plan optymistycznie zakłada, że epidemia wirusa nieco ustąpi i gra będzie wówczas możliwa.

Finał Ligi Mistrzów powinien odbyć się 27 czerwca w Stambule, z kolei Ligi Europy 24 czerwca w Gdańsku.

UEFA przygotowała także szereg scenariuszy dokończenia rozgrywek ligowych. Najwcześniejszy mówi o starcie 14 kwietnia. Czy to realne? Trudno powiedzieć. Wiadomo natomiast, że sezon musi zostać zamknięty do 30 czerwca.

Finał Ligi Europy z udziałem kibiców

Sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki w rozmowie z Weszło.com przyznaje, że UEFA jest zdeterminowana, by finał Ligi Europy w Gdańsku był grany z udziałem publiczności. W Trójmieście, w razie potrzeby, mogą odbyć się też półfinały.

UEFA przygotowała szereg ustaleń, które opierają się jednak o optymistyczne i życzeniowe założenie, że w maju i czerwcu rozgrywanie meczów będzie możliwe. Nie da się dzisiaj jednoznacznie przewidzieć, czy finalnie te plany nie trafią do kosza.

Opóźnienie sezonu 2019/2020 i przełożenie Euro wywoła lawinę zmian dotyczącą terminów innych turniejów. W 2021 roku, ale nie wiadomo kiedy dokładnie, odbędą się ME kobiet. Na nowo zmieścić w terminarzu trzeba będzie również Euro U-21.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem