Oficjalnie: Matty Cash otrzymał polskie obywatelstwo!

To już przesądzone - Matty Cash otrzymał polski paszport. Obrońca Aston Villi formalnie jest już Polakiem, a Paulo Sousa może powołać go na najbliższe mecze reprezentacji.

Temat Matty’ego Casha w reprezentacji wydaje się być już przesądzony. Po kilku tygodniach spekulacji piłkarz Aston Villi otrzymał polskie obywatelstwo o czym poinformował między innymi prezydent Andrzej Duda czy prezes PZPN – Cezary Kulesza. 24-latek nie krył zadowolenia i na Twitterze podziękował zarówno prezesowi, jak i prezydentowi.

To bardzo ważny dzień dla mnie i mojej rodziny. Mój wniosek o nadanie polskiego obywatelstwa został zatwierdzony przez polskie władze. Dziękuję Panie Prezesie za okazaną pomoc. Już nie mogę doczekać się kiedy założę koszulkę z orłem na piersi. Czas na nowe wyzwania, dam z siebie wszystko dla tego kraju. Dziękuję Panie Prezydencie. To zaszczyt i niezwykle ważna chwila dla mnie i mojej rodziny. Na boisku dam siebie wszystko. Do boju Polsko! – napisał Cash.

Zobacz również: Tomasz Smokowski zirytował kibiców. Krytyka po wywiadzie z Mattym Cashem [WIDEO]

Teraz już nic nie stoi na przeszkodzie, aby Paulo Sousa powołał prawego obrońcę na najbliższe spotkania eliminacji mistrzostw świata w Katarze, które odbędą się już w listopadzie. Przyspieszenie sprawy Matty’ego Casha nastąpiło po rozmowach Cezarego Kuleszy z prezydentem Andrzejem Dudą.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem