Oficjalnie! Lewandowski złożył podpis, który zdefiniuje całą jego karierę!

Jeszcze w opublikowanym wczoraj wywiadzie dla SportBilda napastnik reprezentacji Polski deklarował, że do dopięcia pozostały szczegóły. Porozumienie oceniał na 95 procent. Dzisiaj do Monachium przyleciał reprezentujący go agent Pini Zahavi i dowiózł brakujące pięć. Dzięki temu Robert Lewandowski parafował właśnie nowy kontrakt z Bayernem Monachium!

Aktualna umowa obowiązywać będzie aż do 2023 roku i – według medialnych szacunków – zagwarantuje Polakowi zarobki na poziomie co najmniej 20 milionów euro za sezon.

To decyzja spodziewana i wyczekiwana, o której od pewnego czasu wszystkie strony mówiły otwarcie. Lewandowski, trzeźwo oceniając swoją sytuację na rynku, analizując wszelkie „za” i „przeciw”, doszedł do wniosku, że najsłuszniejszym rozwiązaniem będzie dalsze budowanie swojej legendy w Bawarii. Skoro zabrakło konkretnego zainteresowania ze strony choćby Realu, który miałby największe szanse, by odwieść Polaka od takiej decyzji, postanowił nie rozmieniać się na drobne, tylko kontynuować – sportowo i życiowo drogę, która przyniosła mu w ostatnich latach satysfakcję, sławę, wielkie pieniądze.

Na sportową emeryturę, być może na wyjazd do Stanów Zjednoczonych, przyjdzie jeszcze czas. Na razie jest na to za wcześnie. „Lewy” deklaruje, że zamierza grać na najwyższym poziomie przez minimum pięć kolejnych sezonów.

Postawił wszystko na jedną kartę. Jest już legendą Bayernu, kolejne sezony sprawią, że urośnie do miana turbo-legendy. Jednego z największych. Być może najskuteczniejszego snajpera w historii, zaraz po Gerdzie Muellerze.

Mówił o tym we wspomnianym wywiadzie dla „SportBild”. – Chcę napisać w Monachium szczególną historię. Cieszę się, gdy widzę coraz więcej ludzi, dzieciaków ubierających koszulki Bayernu z moim nazwiskiem. Być może jestem w stanie osiągnąć barierę 300 goli w Bundeslidze. Chcę grać jeszcze 5 – 6 lat na najwyższym poziomie.

Tuż po godzinie 16. klamka zapadła. Lewandowski, zapewniając w oficjalnym komunikacie, że w jego opinii Bayern jest jednym z trzech największych klubów na świecie, w którym czuje się spełniony i szczęśliwy, złożył podpis na umowie.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem