OFICJALNIE: Jest nowy kandydat na prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej! 

Dwie minuty po szóstej, w piątek, za pośrednictwem Twittera i własnej strony internetowej Cezary Kulesza ogłosił, że rezygnuje z funkcji prezesa Jagiellonii Białystok, ponieważ w sierpniu będzie kandydował na prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej po Zbigniewie Bońku. Mieni się kandydatem „całego środowiska piłkarskiego”. 

Cezary Kulesza od dawna prowadził kampanię wyborczą, prowadził kuluarowe rozmowy, złośliwi i jego przeciwnicy mówią, że oferował ludziom więcej stanowisk niż ma do obsadzenia. Z jego ust nie słyszeliśmy jednak jednoznacznej deklaracji, że zamierza się ubiegać o najwyższą pozycję w polskiej federacji piłkarskiej. Do tej pory jedynym oficjalnym kandydatem pozostawał Marek Koźmiński, aktualnie wiceprezes PZPN, człowiek ze środowiska Zbigniewa Bońka, po którym naturalnie należy spodziewać się kontynuacji dotychczasowej polityki związku. Choć on sam odżegnuje się od takiego stwierdzenia, twierdząc, że są rzeczy, które można poprawić. 

Kampania Koźmińskiego wydaje się póki co mocno dyskretna, toczona siłą rozpędu obecnej ekipy PZPN, bez najmniejszego zwarcia z innym kandydatem, którego… oficjalnie nie było. Być może teraz się to zmieni! 

Kulesza to wytrawny gracz. Jak sam deklaruje, z piłką związany jest całe swoje życie. Od blisko 10 lat pracuje jako członek zarządu PZPN i wiceprezes ds. piłkarstwa profesjonalnego. Nieoficjalnie, wiadomo, że jego kandydaturę mocno wspiera właściciel Legii Warszawa Dariusz Mioduski, który chętnie zająłby w związku dotychczasową pozycję Kuleszy jako wiceprezesa. 

– Mam wizję przyszłości polskiej piłki nożnej, która powinna opierać się na czterech filarach: szkoleniu, wsparciu, integracji oraz profesjonalizacji. Bo piłka jest jedna, dla wszystkich! – deklaruje, ogłaszając swoją kandydaturę. Przedwyborcze ustalenia toczone są póki co w kuluarach, po cichu. Zapewne temat mocno urośnie medialnie, kiedy opadnie już kurz po nadchodzących mistrzostwach Europy. 

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem