Oficjalnie: 14. sezon ESL Pro League zostanie rozegrany online

Mimo wcześniejszych zapewnień 14. sezon ESL Pro League nie odbędzie się na lanie. Organizator wydarzenia, ESL, opublikował oświadczenie, w którym informuje o podjęciu decyzji, aby całe rozgrywki odbyły się w trybie online.

Jeszcze tydzień temu fani i gracze CS:GO cieszyli się pierwszym wielkim turniejem, który był rozgrywany na lanie od ponad roku. Ostatnim takim wydarzeniem było marcowe IEM Katowice 2020, a na początku lipca zawodnicy najlepszych drużyn na świecie zjechali się do Niemiec, aby brać udział w IEM Cologne 2021. Wydawało się, że to pierwszy krok do powrotu do normalności i już niebawem będziemy mogli oglądać 14. sezon ESL Pro League w trybie offline. Sprawy jednak nabrały innego toru.

Zobacz również: Kolejna zmiana w Fnatic. Jesper „JW” Wecksell odchodzi z zespołu

ESL zapowiedział, że EPL rozegrane będzie na Malcie. We wtorek organizator rozgrywek rozwiał jednak wszelkie wątpliwości – ekipy będą mierzyć się o tytuł w sieci. Powodem takiej decyzji jest dynamiczna sytuacja pandemiczna – wariant Delta koronawirusa skutecznie komplikuje sprawy. ESL obawia się wprowadzenia kolejnych obostrzeń, które uniemożliwiłyby organizację kompetycji. Co więcej, ESL Pro League potrwa miesiąc, co również nie działa na korzyść organizatorów. Przeniesienie zmagań do sieci uznano po prostu za „bezpieczniejszą opcję”.

ESL Pro League S14 rusza 16 sierpnia i potrwa do 12 września. W puli nagród znalazło się 750 tysięcy dolarów. O tytuł na pewno powalczy ENCE „dychy” i „hadesa” oraz Evil Geniuses „MICHA”.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem