Obstawianie mundialu

30.11.2021
Mistrzostwa świata w piłce nożnej są rozgrywane raz na cztery lata i stanowią najważniejszy turniej reprezentacyjny rozgrywany w ramach tej dyscypliny sportu. To również jedne z najchętniej obstawianych rozgrywek sportowych na świecie. Szacuje się, że na całym globie zakłady na mundial może obstawiać nawet ok. stu milionów ludzi. W tym artykule sprawdzimy, co dokładnie można

Mistrzostwa świata w piłce nożnej są rozgrywane raz na cztery lata i stanowią najważniejszy turniej reprezentacyjny rozgrywany w ramach tej dyscypliny sportu. To również jedne z najchętniej obstawianych rozgrywek sportowych na świecie. Szacuje się, że na całym globie zakłady na mundial może obstawiać nawet ok. stu milionów ludzi. W tym artykule sprawdzimy, co dokładnie można obstawiać w ramach piłkarskich MŚ, a także co zrobić, aby obstawianie MŚ przyniosło typerom bardziej satysfakcjonujące wyniki.

Obstawianie MŚ gwarantuje duże emocje w trakcie oglądania kolejnych spotkań turnieju. Szczególnie emocjonujące bywa typowanie wyników spotkań Biało-Czerwonych, choć jak wiadomo, w XXI wieku kibice z Polski tylko trzykrotnie mogli obstawiać mecze reprezentacji Polski. Ostatniego turnieju z 2018 roku nie wspominamy najlepiej. Jedno jest pewne, MŚ w piłce nożnej to święto, którym pasjonują się nawet ci kibice, którzy na co dzień nie śledzą piłki nożnej. Warto zatem dowiedzieć się więcej na temat tego, jak obstawiać mundial w piłce nożnej.

Mistrzostwa świata w piłce nożnej

Piłkarskie MŚ mężczyzn są rozgrywane od 1930 roku. Pierwszym triumfatorem tych rozgrywek był Urugwaj. To jedyny oficjalny turniej, w którym biorą udział seniorskie reprezentacje z całego świata. Mundial jest rozgrywany co 4 lata, a jego najbliższa edycja odbędzie się już w 2022 roku w Katarze. Będą to wyjątkowe MŚ, które po raz pierwszy nie zostaną rozegrane w lecie, ale późną jesienią u progu zimy.

Mundial to najważniejszy turniej w rozgrywkach reprezentacyjnych. To także jedyna okazja, aby móc obstawiać mecze na światowym poziomie przez prawie miesiąc. Przed każdą imprezą tej rangi pojawia się mnóstwo pytań o to, jak obstawiać mundial, aby uzyskać lepsze wyniki. No cóż, nie ma jednej złotej zasady, biorąc pod uwagę, że na mistrzostwach zawsze zdarzały się i będą zdarzać duże niespodzianki. Jest to nieodzowny element sportu. Jeśli zależy Ci lepszych kuponach, w pierwszej kolejności warto sprawdzić realia, w jakich rozgrywane będą mistrzostwa, a także ich uczestników. Obstawianie MŚ można poprzedzić kompletną analizą, u której powiemy w tym artykule.

Jak rozgrywany jest piłkarski mundial?

Od 1998 roku w mistrzostwach świata występują 32 najlepsze zespoły. Rozgrywki rozpoczynają się od fazy grupowej. Zespoły rywalizują w ośmiu grupach po cztery drużyny. Awans do fazy pucharowej uzyskają dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. Miejsce w grupie ma znaczenie w kontekście dalszych rywali. Zespoły z pierwszego miejsca walczą z drużynami z drugiego, co sprawia, że wiele zespołów dokłada wszelkich starań, aby awansować z grupy z pierwszego miejsca i trafić na potencjalnie słabszego rywala, o i le o takich można mówić na mistrzostwach świata.

Faza pucharowa składa się z pięciu kolejnych szczebli: 1/16, 1/8, ćwierćfinałów, półfinałów i wreszcie decydujących spotkań: finału oraz meczu o trzecie miejsce. Najwięcej zwycięstw w historii MŚ ma Brazylia z pięcioma tytułami. Czterokrotnie triumfowali Niemcy i Włosi. To pokazuje, że choć obstawianie MŚ często przynosi niespodzianki, to w decydujących fazach turnieju mierzą się jednak najlepsze zespoły. Co ciekawe, dwa medale z MŚ ma na koncie reprezentacja Polski. Są to medale brązowe z turniejów w RFN (1974) oraz Hiszpanii (1982).

Obstawianie mundialu – na co warto zwrócić uwagę?

Obstawianie zakładów na mundial ma swoje mocne i słabe strony. Mocną stroną jest stuprocentowa motywacja wszystkich zespołów, dzięki czemu, realnie najmocniejsze zespoły odnoszą tu najwięcej sukcesów, podczas gdy liczba niespodzianek jest mniejsza, choć oczywiście w historii znane są przypadki sensacyjnych rozstrzygnięć. Wielu graczy zastanawia się co zrobić, aby obstawianie MŚ przyniosło lepsze rezultaty. Dobrym rozwiązaniem jest analiza przedmeczowa, która pozwoli nam przewidzieć możliwy przebieg spotkania, a co za tym idzie, także wynik. Analizę każdego meczu na Mundialu możemy podzielić na sześć aspektów, które omówimy poniżej.

Stawka meczu

Najspokojniejsze wydają się pierwsze dwie kolejki MŚ. Wiele zespołów ma na tym etapie względny spokój, dzięki czemu, może zagrać z nieco mniejszą (choć wciąż dużą) presją. Wiele zaskoczeń przynosi trzecia kolejka fazy grupowej. Mamy tu bowiem trzy grupy spotkań: mecze o wszystko (drużyna musi wygrać, aby awansować do dalszej fazy), mecz o honor (drużyna tym meczem żegna się z turniejem niezależnie od wyniku) oraz mecze o pozycję w grupie. W trakcie tych ostatnich drużyny mogą rywalizować o zajęcie pierwszego lub drugiego miejsca, co decyduje o kolejnym rywalu w 1/16 finału. Tutaj należy niestety spodziewać się pewnych niesportowych zagrywek: np. jeden z zespołów celowo podkłada się, aby w następnej rundzie grać z teoretycznie słabszym rywalem. Po fazie grupowej stawka meczu jest olbrzymia i może zdarzyć się absolutnie wszystko.

Dyspozycja drużyn

Duże turnieje uczą nas, że dyspozycja drużyn może się dynamicznie zmieniać. Znamy już zespoły, które koncertowo grały w fazie grupowej, po czym odpadały w 1/16 finału z teoretycznie słabszym zespołem. Nie mniej jednak, decydując się na obstawianie MŚ musimy wziąć pod uwagę ostatnią dyspozycję obu zespołów: ile bramek strzelają, ile bramek tracą, jak prezentowały się w ostatnich meczach na tle podobnie grających zespołów? Ważnym czynnikiem jest także bilans bezpośredni, a zatem mecze rozegrane pomiędzy tymi samymi zespołami. Tutaj zachowajmy jednak ostrożność, ponieważ mecze towarzyskie nie pozwalają nam wysnuć wniosków na dużo ważniejszy mecz mundialowi. Jeśli jednak zespoły rywalizowały w eliminacjach, jest to ważny punkt podparcia.

Style gry preferowane przez zespoły

Pamiętasz Grecję z Euro 2004? Zespół o znacznie mniejszym potencjale niż większość zespołów zdobył wówczas mistrzostwo. Była to gra oparta na żelaznej defensywie i wypracowanych stałych fragmentach gry. To pokazuje, co na dużej imprezie znaczą style preferowane przez sobą zespoły. Gdy znacznie słabszy rywal spotyka hegemona, wiemy, kto będzie prowadził grę i utrzymywał się przy piłce. Warto zatem sprawdzić, w jakich formacjach grają zespoły, jakie style preferują, a także, jak grają przeciwko potencjalnie lepszym lub słabszym zespołom. W ten sposób możemy zdobyć wiele cennych informacji, które pozwolą nam skuteczniej przewidzieć wynik meczu.

Przewidywania ekspertów i typy graczy

W trakcie mundialu warto również kierować się opiniami ekspertów dysponujących obszerną wiedzą i znajomością zespołów. Na licznych kanałach w telewizji oraz Internecie pojawia się mnóstwo programów, w których omawiane są nadchodzące mecze, co może znacznie ułatwić obstawianie MŚ . Możemy także bazować na odczuciach innych typerów, choć to powinno być jedynie uzupełnieniem naszej analizy bukmacherskiej. Typy bukmacherskie na mundial można znaleźć na forach tematycznych, kanałach social media oraz ligach typerskich.

Doniesienia medialne

Mecze mundialu należy obstawiać jak najpóźniej przed ich rozpoczęciem, gdy poznamy już wszystkie informacje. Kluczowe są oczywiście składy obu zespołów, które trenerzy starają się do końca utrzymać w tajemnicy. Być może dopiero na kilkanaście minut przed meczem dowiemy się o tym, że zespół wyjdzie na boisko bez swojej największej gwiazdy, która zmaga się urazem lub kontuzją. Warto zatem być na bieżąco z doniesieniami medialnymi z mundialu, aby nie przegapić informacji, która może mieć ogromne znaczenie jeśli chodzi o obstawianie MŚ.

Kursy bukmacherskie na mecze mundialu

Ostatnim etapem analizy przedmeczowej na piłkarskie mecze mundialu jest sprawdzenie dostępnych kursów bukmacherskich. Warto poszukać value betów, czyli zakładów, które oferują nam kurs dostatecznie wysoki do prawdopodobieństwa wyniku. Warto także obserwować ostatnie zmiany. Spadek kursów może być spowodowany tym, że wielu typerów decyduje się obstawić taki wynik. Z kolei wzrost kursów może mieć związek z jakimiś informacjami, np. absencjami w składzie. Jeśli zmiany są istotne, warto poszukać przyczyny takiego stanu rzeczy. Pozostaje również wybór bukmachera, u którego dany wynik można obstawić po wyższym kursie.

Dlaczego warto obstawiać mecze na mundialu?

Najważniejszym powodem powinny być dla nas emocje, którymi możemy cieszyć się w trakcie oglądania meczów. Wiemy jednak, że wielu graczy wierzy w to, że obstawianie MŚ okaże się korzystne także w kontekście finansowym. Niezależnie od pobudek, MŚ to najważniejsza impreza piłkarska, w której mierzą się najlepsze reprezentacje z całego świata. To ważny powód, dla którego warto zainteresować się tym wydarzeniem. Tak ważny turniej sprawia również, że w ofercie wielu legalnych bukmacherów znajdziemy atrakcyjne promocje i bonusy, dzięki którym obstawianie MŚ może stać się jeszcze bardziej satysfakcjonujące. Okresowe promocje związane z tym turniejem sprawia, że wielu typerów bierze udział w mundialowym szale.

Rodzaje zakładów bukmacherskich na mecze mundialu

Legalni Bukmacherzy dokładają wszelkich starań, aby zaoferować swoim klientom możliwie jak najszerszą ofertę zakładów bukmacherskich na MŚ w piłce nożnej. I rzeczywiście, każdy mecz to kilkaset unikalnych zakładów, które pozwalają nam typować najdrobniejsze detale spotkania. W tym miejscu postanowiliśmy omówić najpopularniejsze zakłady, chętnie wybierane przez graczy decydujących się na obstawianie MŚ:

Zwycięzca meczu – to najprostszy zakład trzydrogowy 1×2, w którym możemy wytypować zwycięzcę meczu lub remis. Bez remisu można obstawić zakłady DNB (draw no bet).

Liczba bramek – wielu doświadczonych typerów analizuje statystyki obu drużyn, aby skutecznie obstawić zakłady poniżej/powyżej na liczbę bramek.

Handicap – jeśli kurs na Twojego faworyta jest za niski, zawsze możesz postawić zakład z handicapem, czyli odjąć lub dodać wirtualne bramki w celu uzyskania lepszych warunków.

Liczba kartek – kolejnym z popularnych zakładów jest zakład na liczbę kartek, ewentualnie na liczbę fauli. Dobry typ w przypadku zespołów preferujących twardą grę.

BTS – both teams scored, czyli zakład, w którym obstawiamy pieniądze na to, że oba zespoły strzelą w spotkaniu bramkę.

Zakłady na awans – zakłady na zwycięzcę meczu są rozstrzygane w regulaminowych 90 minutach. Ten zakład pozwala wytypować drużynę, która finalnie awansuje do dalszej fazy.

Statystyki indywidualne – obstawianie MŚ pozwala również obstawiać zakłady na poszczególnych zawodników: strzelców bramki, MVP czy też zdobywcą kartek.

Zakłady globalne – masz swojego faworyta do MŚ? Możesz zatem w dowolnym momencie postawić zakład na zwycięzcę całej imprezy.

Gracze mają bardzo szerokie pole manewru i mogą z dużą swobodą typować wyniki spotkań. Jak już mówiliśmy, w ofercie legalnych bukmacherów na każdy mecz mundialu można spotkać nawet ponad 700 różnorodnych zakładów!

Obstawianie mundialu na żywo

Wiele emocji dostarczyć może również obstawianie MŚ na żywo. Wielu legalnych bukmacherów posiada w swoim serwisie możliwość obstawiania zakładów live. Jest to praktycznie standard, na który zwraca uwagę wielu graczy. Śledząc wyniki meczu lub oglądając transmisję możemy wnieść zakład w dowolnym momencie, spodziewając się tego, co może nastąpić w nadchodzących minutach. Biorąc pod uwagę, że mecze mundialu są ogólnodostępne i możemy je oglądać bez ograniczeń zarówno w TV, jak również przez Internet. obstawianie MŚ na żywo to ciekawa propozycja dla wszystkich typerów, którzy planują oglądać nadchodzące spotkania.

Kiedy odbędą się piłkarskie mistrzostwa świata 2022?

Przed nami wyjątkowe MŚ, które po raz pierwszy odbędą się późną jesienią. Wynika to z faktu, że turniej rozegrany zostanie w Katarze, gdzie latem panują nieznośne upały, które z pewnością miałyby katastrofalny wpływ na poziom rozgrywek. Stąd decyzja, aby mecze MŚ 2022 rozgrywać w dniach od 22 listopada do 18 grudnia. Choć brzmi to abstrakcyjnie, to w dniu finału mundialu w wielu polskich domach wesoło świecić będzie choinka, a zaraz po zakończonych meczach będziemy wyruszać na świąteczne zakupy. O ile zapowiada się całkiem ciekawy klimat, o tyle termin rozgrywek bardzo mocno skomplikuje pozostałe rozgrywki w roku 2022.

Na wstępie mówiliśmy, że obstawianie MŚ jest szczególnie emocjonujące, gdy możemy obstawiać także mecze naszej reprezentacji. Niestety, na ten moment wciąż nie mamy pewności, czy nasz zespół weźmie udział w tych rozgrywkach. O wszystkim zdecydują baraże zaplanowane na marzec 2022. Jeśli Polska piłka nożna pokona Rosję na wyjeździe, a następnie pokona u siebie zwycięzcę spotkania Szwecja – Czechy, wówczas Biało-Czerwoni będą obecni na czwartym mundialu w tym wieku. Na ten moment kursy bukmacherskie uznają ten scenariusz za mało prawdopodobny. Awans Polski na MŚ można obstawić po kursie w granicy 4,00 – 4,20.

Gdzie obstawiać zakłady bukmacherskie na Mundial?

Zakłady bukmacherskie na mundial można obstawiać u legalnych bukmacherów posiadających licencję Ministra Finansów. W rankingu bukmacherów dostępnym na stronie ŁączyNasPasja możesz sprawdzić aktualną listę legalnych serwisów, w których obstawianie MŚ będzie możliwe. Chociaż do rozpoczęcia najbliższych mistrzostw pozostał jeszcze niespełna rok, kibice już teraz zaczynają odczuwać klimat tych rozgrywek, zwłaszcza, że będą one miały miejsce w listopadzie i grudniu. Trzymamy kciuki, że na mistrzostwach nie zabraknie także Biało-Czerwonych.

Przy okazji MŚ warto posiadać konto przynajmniej u kilku legalnych bukmacherów. To pozwala graczom wybierać najwyższe kursy na interesujące ich spotkania, a także korzystać z licznych promocji i bonusów, dzięki którym obstawianie MŚ stanie się jeszcze przyjemniejsze. Mistrzostwa świata w piłce nożnej to prawdziwe święto także dla bukmacherów. Z tej okazji możemy zatem spodziewać się wielu atrakcyjnych bonusów oraz promocji okresowych.

Jak obstawiać mundial w piłce nożnej?

MŚ w piłce nożnej są rozgrywane raz na cztery lata i stanowią najważniejszy turniej reprezentacyjny rozgrywany w ramach tej dyscypliny sportu. To również jedne z najchętniej obstawianych rozgrywek sportowych na świecie. Szacuje się, że na całym globie zakłady na mundial może obstawiać nawet ok. stu milionów ludzi. W tym artykule sprawdzimy, co dokładnie można obstawiać w ramach piłkarskich MŚ, a także co zrobić, aby obstawianie MŚ przyniosło typerom bardziej satysfakcjonujące wyniki.

Obstawianie MŚ gwarantuje duże emocje w trakcie oglądania kolejnych spotkań turnieju. Szczególnie emocjonujące bywa typowanie wyników spotkań Biało-Czerwonych, choć jak wiadomo, w XXI wieku kibice z Polski tylko trzykrotnie mogli obstawiać mecze reprezentacji Polski. Ostatniego turnieju z 2018 roku nie wspominamy najlepiej. Jedno jest pewne, MŚ w piłce nożnej to święto, którym pasjonują się nawet ci kibice, którzy na co dzień nie śledzą piłki nożnej. Warto zatem dowiedzieć się więcej na temat tego, jak obstawiać mundial w piłce nożnej.

Mistrzostwa świata w piłce nożnej

Piłkarskie MŚ mężczyzn są rozgrywane od 1930 roku. Pierwszym triumfatorem tych rozgrywek był Urugwaj. To jedyny oficjalny turniej, w którym biorą udział seniorskie reprezentacje z całego świata. Mundial jest rozgrywany co 4 lata, a jego najbliższa edycja odbędzie się już w 2022 roku w Katarze. Będą to wyjątkowe MŚ, które po raz pierwszy nie zostaną rozegrane w lecie, ale późną jesienią u progu zimy.

Mundial to najważniejszy turniej w rozgrywkach reprezentacyjnych. To także jedyna okazja, aby móc obstawiać mecze na światowym poziomie przez prawie miesiąc. Przed każdą imprezą tej rangi pojawia się mnóstwo pytań o to, jak obstawiać mundial, aby uzyskać lepsze wyniki. No cóż, nie ma jednej złotej zasady, biorąc pod uwagę, że na mistrzostwach zawsze zdarzały się i będą zdarzać duże niespodzianki. Jest to nieodzowny element sportu. Jeśli zależy Ci lepszych kuponach, w pierwszej kolejności warto sprawdzić realia, w jakich rozgrywane będą mistrzostwa, a także ich uczestników. Obstawianie MŚ można poprzedzić kompletną analizą, u której powiemy w tym artykule.

Jak rozgrywany jest piłkarski mundial?

Od 1998 roku w mistrzostwach świata występują 32 najlepsze zespoły. Rozgrywki rozpoczynają się od fazy grupowej. Zespoły rywalizują w ośmiu grupach po cztery drużyny. Awans do fazy pucharowej uzyskają dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. Miejsce w grupie ma znaczenie w kontekście dalszych rywali. Zespoły z pierwszego miejsca walczą z drużynami z drugiego, co sprawia, że wiele zespołów dokłada wszelkich starań, aby awansować z grupy z pierwszego miejsca i trafić na potencjalnie słabszego rywala, o i le o takich można mówić na mistrzostwach świata.

Faza pucharowa składa się z pięciu kolejnych szczebli: 1/16, 1/8, ćwierćfinałów, półfinałów i wreszcie decydujących spotkań: finału oraz meczu o trzecie miejsce. Najwięcej zwycięstw w historii mistrzostw świata ma Brazylia z pięcioma tytułami. Czterokrotnie triumfowali Niemcy i Włosi. To pokazuje, że choć obstawianie MŚ często przynosi niespodzianki, to w decydujących fazach turnieju mierzą się jednak najlepsze zespoły. Co ciekawe, dwa medale z mistrzostw świata ma na koncie reprezentacja Polski. Są to medale brązowe z turniejów w RFN (1974) oraz Hiszpanii (1982).

Obstawianie mundialu – na co warto zwrócić uwagę?

Obstawianie zakładów na mundial ma swoje mocne i słabe strony. Mocną stroną jest stuprocentowa motywacja wszystkich zespołów, dzięki czemu, realnie najmocniejsze zespoły odnoszą tu najwięcej sukcesów, podczas gdy liczba niespodzianek jest mniejsza, choć oczywiście w historii znane są przypadki sensacyjnych rozstrzygnięć. Wielu graczy zastanawia się co zrobić, aby obstawianie MŚ przyniosło lepsze rezultaty. Dobrym rozwiązaniem jest analiza przedmeczowa, która pozwoli nam przewidzieć możliwy przebieg spotkania, a co za tym idzie, także wynik. Analizę każdego meczu na Mundialu możemy podzielić na sześć aspektów, które omówimy poniżej.

Stawka meczu

Najspokojniejsze wydają się pierwsze dwie kolejki mistrzostw świata. Wiele zespołów ma na tym etapie względny spokój, dzięki czemu, może zagrać z nieco mniejszą (choć wciąż dużą) presją. Wiele zaskoczeń przynosi trzecia kolejka fazy grupowej. Mamy tu bowiem trzy grupy spotkań: mecze o wszystko (drużyna musi wygrać, aby awansować do dalszej fazy), mecz o honor (drużyna tym meczem żegna się z turniejem niezależnie od wyniku) oraz mecze o pozycję w grupie. W trakcie tych ostatnich drużyny mogą rywalizować o zajęcie pierwszego lub drugiego miejsca, co decyduje o kolejnym rywalu w 1/16 finału. Tutaj należy niestety spodziewać się pewnych niesportowych zagrywek: np. jeden z zespołów celowo podkłada się, aby w następnej rundzie grać z teoretycznie słabszym rywalem. Po fazie grupowej stawka meczu jest olbrzymia i może zdarzyć się absolutnie wszystko.

Dyspozycja drużyn

Duże turnieje uczą nas, że dyspozycja drużyn może się dynamicznie zmieniać. Znamy już zespoły, które koncertowo grały w fazie grupowej, po czym odpadały w 1/16 finału z teoretycznie słabszym zespołem. Nie mniej jednak, decydując się na obstawianie MŚ musimy wziąć pod uwagę ostatnią dyspozycję obu zespołów: ile bramek strzelają, ile bramek tracą, jak prezentowały się w ostatnich meczach na tle podobnie grających zespołów? Ważnym czynnikiem jest także bilans bezpośredni, a zatem mecze rozegrane pomiędzy tymi samymi zespołami. Tutaj zachowajmy jednak ostrożność, ponieważ mecze towarzyskie nie pozwalają nam wysnuć wniosków na dużo ważniejszy mecz mundialowi. Jeśli jednak zespoły rywalizowały w eliminacjach, jest to ważny punkt podparcia.

Style gry preferowane przez zespoły

Pamiętasz Grecję z Euro 2004? Zespół o znacznie mniejszym potencjale niż większość zespołów zdobył wówczas mistrzostwo. Była to gra oparta na żelaznej defensywie i wypracowanych stałych fragmentach gry. To pokazuje, co na dużej imprezie znaczą style preferowane przez sobą zespoły. Gdy znacznie słabszy rywal spotyka hegemona, wiemy, kto będzie prowadził grę i utrzymywał się przy piłce. Warto zatem sprawdzić, w jakich formacjach grają zespoły, jakie style preferują, a także, jak grają przeciwko potencjalnie lepszym lub słabszym zespołom. W ten sposób możemy zdobyć wiele cennych informacji, które pozwolą nam skuteczniej przewidzieć wynik meczu.

Przewidywania ekspertów i typy graczy

W trakcie mundialu warto również kierować się opiniami ekspertów dysponujących obszerną wiedzą i znajomością zespołów. Na licznych kanałach w telewizji oraz Internecie pojawia się mnóstwo programów, w których omawiane są nadchodzące mecze, co może znacznie ułatwić obstawianie MŚ. Możemy także bazować na odczuciach innych typerów, choć to powinno być jedynie uzupełnieniem naszej analizy bukmacherskiej. Typy bukmacherskie na mundial można znaleźć na forach tematycznych, kanałach social media oraz ligach typerskich.

Doniesienia medialne o zakładach bukmacherskich

Mecze mundialu należy obstawiać jak najpóźniej przed ich rozpoczęciem, gdy poznamy już wszystkie informacje. Kluczowe są oczywiście składy obu zespołów, które trenerzy starają się do końca utrzymać w tajemnicy. Być może dopiero na kilkanaście minut przed meczem dowiemy się o tym, że zespół wyjdzie na boisko bez swojej największej gwiazdy, która zmaga się urazem lub kontuzją. Warto zatem być na bieżąco z doniesieniami medialnymi z mundialu, aby nie przegapić informacji, która może mieć ogromne znaczenie jeśli chodzi o obstawianie MŚ.

Kursy bukmacherskie na mecze mundialu i aktualne promocje ostatnia aktualizacja

Ostatnim etapem analizy przedmeczowej na piłkarskie mecze mundialu jest sprawdzenie dostępnych kursów bukmacherskich. Warto poszukać value betów, czyli zakładów, które oferują nam kurs dostatecznie wysoki do prawdopodobieństwa wyniku. Warto także obserwować ostatnie zmiany. Spadek kursów może być spowodowany tym, że wielu typerów decyduje się obstawić taki wynik. Z kolei wzrost kursów może mieć związek z jakimiś informacjami, np. absencjami w składzie. Jeśli zmiany są istotne, warto poszukać przyczyny takiego stanu rzeczy. Pozostaje również wybór bukmachera, u którego dany wynik można obstawić po wyższym kursie.

Dlaczego warto obstawiać mecze na mundialu?

Najważniejszym powodem powinny być dla nas emocje, którymi możemy cieszyć się w trakcie oglądania meczów. Wiemy jednak, że wielu graczy wierzy w to, że obstawianie MŚ okaże się korzystne także w kontekście finansowym. Niezależnie od pobudek, MŚ to najważniejsza impreza piłkarska, w której mierzą się najlepsze reprezentacje z całego świata. To ważny powód, dla którego warto zainteresować się tym wydarzeniem. Tak ważny turniej sprawia również, że w ofercie wielu legalnych bukmacherów znajdziemy atrakcyjne promocje i bonusy, dzięki którym obstawianie MŚ może stać się jeszcze bardziej satysfakcjonujące. Okresowe promocje związane z tym turniejem sprawia, że wielu typerów bierze udział w mundialowym szale.

Rodzaje zakładów bukmacherskich na mecze mundialu

Bukmacherzy dokładają wszelkich starań, aby zaoferować swoim klientom możliwie jak najszerszą ofertę zakładów bukmacherskich na MŚ w piłce nożnej. I rzeczywiście, każdy mecz to kilkaset unikalnych zakładów, które pozwalają nam typować najdrobniejsze detale spotkania. W tym miejscu postanowiliśmy omówić najpopularniejsze zakłady, chętnie wybierane przez graczy decydujących się na obstawianie MŚ:

Zwycięzca meczu – to najprostszy zakład trzydrogowy 1×2, w którym możemy wytypować zwycięzcę meczu lub remis. Bez remisu można obstawić zakłady DNB (draw no bet).

Liczba bramek – wielu doświadczonych typerów analizuje statystyki obu drużyn, aby skutecznie obstawić zakłady poniżej/powyżej na liczbę bramek.

Handicap – jeśli kurs na Twojego faworyta jest za niski, zawsze możesz postawić zakład z handicapem, czyli odjąć lub dodać wirtualne bramki w celu uzyskania lepszych warunków.

Liczba kartek – kolejnym z popularnych zakładów jest zakład na liczbę kartek, ewentualnie na liczbę fauli. Dobry typ w przypadku zespołów preferujących twardą grę.

BTS – both teams scored, czyli zakład, w którym obstawiamy pieniądze na to, że oba zespoły strzelą w spotkaniu bramkę.

Zakłady na awans – zakłady na zwycięzcę meczu są rozstrzygane w regulaminowych 90 minutach. Ten zakład pozwala wytypować drużynę, która finalnie awansuje do dalszej fazy.

Statystyki indywidualne – obstawianie MŚ pozwala również obstawiać zakłady na poszczególnych zawodników: strzelców bramki, MVP czy też zdobywcą kartek.

Zakłady globalne – masz swojego faworyta do MŚ? Możesz zatem w dowolnym momencie postawić zakład na zwycięzcę całej imprezy.

Gracze mają bardzo szerokie pole manewru i mogą z dużą swobodą typować wyniki spotkań. Jak już mówiliśmy, w ofercie legalnych bukmacherów na każdy mecz mundialu można spotkać nawet ponad 700 różnorodnych zakładów!

Obstawianie MŚ na żywo w zakładach bukmacherskich

Wiele emocji dostarczyć może również obstawianie MŚ na żywo. Wielu legalnych bukmacherów posiada w swoim serwisie możliwość obstawiania zakładów live. Jest to praktycznie standard, na który zwraca uwagę wielu graczy. Śledząc wyniki meczu lub oglądając transmisję możemy wnieść zakład w dowolnym momencie, spodziewając się tego, co może nastąpić w nadchodzących minutach. Biorąc pod uwagę, że mecze mundialu są ogólnodostępne i możemy je oglądać bez ograniczeń zarówno w TV, jak również przez Internet. obstawianie MŚ na żywo to ciekawa propozycja dla wszystkich typerów, którzy planują oglądać nadchodzące spotkania.

Kiedy odbędą się piłkarskie mistrzostwa świata 2022?

Przed nami wyjątkowe MŚ, które po raz pierwszy odbędą się późną jesienią. Wynika to z faktu, że turniej rozegrany zostanie w Katarze, gdzie latem panują nieznośne upały, które z pewnością miałyby katastrofalny wpływ na poziom rozgrywek. Stąd decyzja, aby mecze mistrzostw świata 2022 rozgrywać w dniach od 22 listopada do 18 grudnia. Choć brzmi to abstrakcyjnie, to w dniu finału mundialu w wielu polskich domach wesoło świecić będzie choinka, a zaraz po zakończonych meczach będziemy wyruszać na świąteczne zakupy. O ile zapowiada się całkiem ciekawy klimat, o tyle termin rozgrywek bardzo mocno skomplikuje pozostałe rozgrywki w roku 2022.

Na wstępie mówiliśmy, że obstawianie MŚ jest szczególnie emocjonujące, gdy możemy obstawiać także mecze naszej reprezentacji. Niestety, na ten moment wciąż nie mamy pewności, czy nasz zespół weźmie udział w tych rozgrywkach. O wszystkim zdecydują baraże zaplanowane na marzec 2022. Jeśli Polska piłka nożna pokona Rosję na wyjeździe, a następnie pokona u siebie zwycięzcę spotkania Szwecja – Czechy, wówczas Biało-Czerwoni będą obecni na czwartym mundialu w tym wieku. Na ten moment kursy bukmacherskie uznają ten scenariusz za mało prawdopodobny. Awans Polski na MŚ można obstawić po kursie w granicy 4,00 – 4,20.

Gdzie obstawiać zakłady bukmacherskie na Mundial?

Zakłady bukmacherskie na mundial można obstawiać u legalnych bukmacherów posiadających licencję Ministra Finansów. W rankingu bukmacherów dostępnym na stronie ŁączyNasPasja możesz sprawdzić aktualną listę legalnych serwisów, w których obstawianie MŚ będzie możliwe. Chociaż do rozpoczęcia najbliższych mistrzostw pozostał jeszcze niespełna rok, kibice już teraz zaczynają odczuwać klimat tych rozgrywek, zwłaszcza, że będą one miały miejsce w listopadzie i grudniu. Trzymamy kciuki, że na mistrzostwach nie zabraknie także Biało-Czerwonych. Kwestie obstawiania meczów są tu bardzo istotne. W końcu mistrzostwa świata to najważniejsza piłkarska impreza. Legalni bukmacherzy działający wiedzą o tym. Każdy polski bukmacher będzie więc mieć swoją dedykowaną ofertę na mundial 2022. Darmowy zakład może być jedną z opcji!

Przy okazji MŚ warto posiadać konto przynajmniej u kilku legalnych bukmacherów. To pozwala graczom wybierać najwyższe kursy na interesujące ich spotkania, a także korzystać z licznych promocji i bonusów, dzięki którym obstawianie MŚ stanie się jeszcze przyjemniejsze. MŚ w piłce nożnej to prawdziwe święto także dla bukmacherów. Z tej okazji możemy zatem spodziewać się wielu atrakcyjnych bonusów oraz promocji okresowych.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem