Najlepsi zagraniczni bukmacherzy internetowi niedostępne w polsce.

19.04.2018
Obstawianie meczy to rozrywka, która każdego dnia sprowadza na strony bukmacherów tysiące klientów. Wielu z nich to doświadczeni gracze, mający za sobą już niejeden wysłany kupon, niejedną porażkę i niejeden sukces.

Sporą część stanowią również osoby niedoświadczone, dla których pod hasłem „obstawianie meczy” wciąż kryje się wiele niewiadomych, jednak chcą spróbować swoich sił i poszukują odpowiedzi na szereg pytań: którego bukmachera wybrać? Jak uniknąć udziału w nielegalnych zakładach? I przede wszystkim – jak grać?

Legalni bukmacherzy internetowi w Polsce – u tych operatorów możesz bezpiecznie obstawiać meczy

Obstawianie meczy przez Internet jest w pełni legalną formą rozrywki w Polsce. Należy jednak pamiętać, że zgodnie z prawem korzystać można wyłącznie z usług bukmacherów posiadających licencję nadawaną przez Ministra Finansów – to zezwolenie przyznawane wybranym firmom oferującym zakłady wzajemne, na podstawie którego mogą prowadzić legalną działalność na terenie naszego kraju.

Najlepsi bukmacherzy w Polsce – Zobacz nasz regularnie aktualizowany ranking!

Wiele osób sceptycznie nastawionych do ubiegłorocznych zmian w prawie albo niezorientowanych w temacie ustawy o grach hazardowych, może zadawać sobie pytanie: co właściwie dla samego gracza oznacza fakt, że bukmacher posiada licencję na organizowanie internetowych zakładów wzajemnych w Polsce? Odpowiedź jest prosta – dla klienta to przede wszystkim gwarancja wysokiej jakości usług, bezpieczeństwa i nienaruszania prawa.

Żaden z operatorów znajdujących się na liście legalnych bukmacherów internetowych w Polsce nie otrzymał stosownego pozwolenia przypadkowo. Wszystkie te firmy zarejestrowane są w Polsce, posiadają tu swoją siedzibę i rozliczają się w naszym kraju ze swojej działalności. W chwili wejścia w życie postanowień nowelizacji ustawy o grach hazardowych, która wywróciła polską rzeczywistość bukmacherską do góry nogami, pojawił się masowy sprzeciw i można było wyczuć wszechobecne niezadowolenie. Zagraniczni operatorzy zmuszeni byli wycofać się z polskiego rynku. Nikt nie lubi zmian, ale zmiany są dobre. Ostatecznie efekt jest taki, że gracze mają dostęp wyłącznie do wysokiej jakości usług ze strony legalnych bukmacherów – wcześniej takiej pewności nie było, ponieważ dominowały zagraniczne firmy, niepodlegające jakiejkolwiek kontroli w Polsce. Co więcej, legalne serwisy bukmacherskie zobowiązane są do respektowania zasad polityki odpowiedzialnej gry. Mówiąc prościej, bukmacherzy są po prostu zobowiązani do dbania o swoich klientów, a więc nie tylko gwarantowania im bezpiecznych transakcji i kompleksowej obsługi, ale również uświadamiania w kwestii odpowiedzialnego podejścia do gry oraz reagowania w chwili otrzymania sygnałów o zbyt dużym zaangażowaniu w obstawianie ze strony poszczególnych klientów.

Na listę legalnych bukmacherów internetowych w Polsce wpisują się następujące podmioty:

 • FORTUNA online zakłady bukmacherskie (siedziba w Cieszynie, zezwolenie z 23 stycznia 2012 r.)
 • Milenium Zakłady Bukmacherskie (siedziba w Zielonej Górze, zezwolenie z 16 lutego 2012 r.)
 • Star – Typ Sport Zakłady Wzajemne, czyli STS (siedziba w Katowicach, zezwolenie z 21 lutego 2012 r.)
 • TOTOLOTEK (siedziba w Warszawie, zezwolenie z 20 czerwca 2013 r.)
 • E-TOTO Zakłady Bukmacherskie (siedziba w Warszawie, zezwolenie z 28 listopada 2014 r.)
 • forBET Zakłady Bukmacherskie (siedziba w Warszawie, zezwolenie z 4 maja 2016 r.)
 • LV BET Zakłady Bukmacherskie (siedziba w Katowicach, zezwolenie z 13 maja 2016 r.)
 • Totalbet Zakłady Bukmacherskie (siedziba w Warszawie, zezwolenie z 22 marca 2018 r.)

Zagraniczni bukmacherzy – co grozi za obstawianie meczy w takich serwisach?

Tak jak już wspomniano, wraz z wejściem w życie nowego ustawodawstwa, polską scenę bukmacherską opuściły zagraniczne pomioty – jedne dobrowolnie, inne zostały do tego zmuszone, a więc zaczęły być blokowane. Gracze znajdujący się na terenie Polski nie mają dostępu do witryn należących do serwisów bukmacherskich niezarejestrowanych w naszym kraju. Przynajmniej w teorii. Część podmiotów, niemogących pogodzić się z nową sytuacją, wciąż próbuje dotrzeć do polskich klientów, oczywiście posługując się nielegalnymi praktykami. W skutek podejmowania takich działań zdarza się, że można natrafić na aktywną stronę bukmachera, który nie jest w posiadaniu polskiej licencji (po namierzeniu, strona jest blokowana i umieszczana w Rejestrze Domen Zakazanych).

 

rejestr-domen-zakazanych 

Co wtedy? Grać czy nie grać? Za udział w zakładach organizowanych przez zagranicznych bukmacherów grozi grzywna. Są to różne kwoty, jednak w najgorszym wypadku kwota ta może być równa 120 stawkom dziennym, gdzie jedna maksymalna stawka w 2018 roku wynosi 28 000 PLN.

Odpowiedź na pytanie, czy warto tak ryzykować, powinna być już oczywista.

Najlepszy bukmacher online w Polsce – jak go wybrać?

Nowi, niecierpliwi gracze, chcieliby jak najszybciej założyć konto u najlepszego bukmachera online i już po chwili móc cieszyć się obstawianiem. I tutaj pojawia się pytanie, który z bukmacherów jest tym najlepszym? Jednym ze sposobów na jego znalezienie jest zaufanie wybranej stronie internetowej, polecającej określonego bukmachera, czy też opinii znajomego, który miał już okazję grać. Gwarancji, że wybór będzie trafny, niestety nie ma żadnej. Każdy gracz jest inny, każdy ma inne potrzeby, dlatego najlepiej poświęcić chwilę na dokładne zapoznanie się z ofertą operatorów i dzięki temu wybrać najlepszego bukmachera online dla siebie.

Odwiedzając strony w poszukiwaniu informacji, warto wziąć pod uwagę:

 • Ofertę sportową (wybór dyscyplin, szczeble rozgrywek, liczba rozszerzeń, kursy)
 • Bonusy i promocje (oferta powitalna, promocje dla stałych klientów)
 • Udogodnienia (aplikacja mobilna, transmisje na żywo, statystyki)
 • Obsługę klienta (liczba dostępnych metod kontaktu, godziny funkcjonowania livechatu)
 • Metody płatności i wypłat (dostępna opcje płatności, obsługiwane banki, czas realizacji wypłaty)

obstawianie w polsce

Jak obstawiać zakłady bukmacherskie, żeby wygrać? Sprawdzone sposoby
Zakłady bukmacherskie zaliczają się do gier losowych. Nie ma więc jednego, uniwersalnego sposobu gry, który gwarantowałby wygraną. Istnieją jednak sposoby pozwalające zwiększyć szansę na powodzenie.

Pierwszym z nich jest dobre przygotowanie do obstawiania. Chodzi tu na przykład o analizowanie statystyk, sporządzenie własnej analizy oraz konfrontowanie jej z opiniami innych. Dzięki szczegółowej analizie udostępnianych przez bukmachera danych można wysnuć przydatne wnioski, natomiast publikowane przez ekspertów analizy dostarczą świeżego punktu widzenia.

Nowi klienci, chcący dowiedzieć się jak obstawiać zakłady bukmacherskie, mogą natrafić na radę dotyczącą stawiania na tzw. pewniaczki (zdarzenia, które zdaniem niektórych na pewno okażą się trafione). W rzeczywistości pewniaczki po prostu nie istnieją. Klienci zakładów bukmacherskich powinni mieć świadomość, że sport, a tym samym zakłady bukmacherskie, jest dynamiczny i nieprzewidywalny, dlatego nigdy, nawet tworząc najdokładniejsze analizy i korzystając z pomocy ekspertów, nie można mieć stuprocentowej pewności, że dany typ będzie poprawny. Zatem bezrefleksyjne obstawianie zakładów o niskich kursach nie jest dobrym pomysłem.

Udział w zakładach bukmacherskich ma być dodatkiem do śledzenia sportowych rozgrywek, dlatego trudno wyzbyć się podczas obstawiania wszystkich tych emocji, które towarzyszą prawdziwym kibicom. Niestety, typując wynik spotkania z udziałem ulubionej drużyny, trzeba to uczynić i po prostu nie kierować się sercem. Jeśli widzisz, że zespół, któremu kibicujesz jest wyraźnie słabszy i istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie poradzi sobie w nadchodzącym starciu, postaw na trzeźwe myślenie i obstaw jego rywali. Obstawiając zwycięstwo ulubionej drużyny w żaden sposób jej nie pomożesz, a możesz tylko stracić.

Na koniec warto podkreślić, że kluczem do poprawnego obstawiania zakładów bukmacherskich jest zdrowe podejście. Bywają sytuacje, że mimo doświadczenia i dobrego przygotowania, kupon okaże się nietrafiony. Należy wtedy potraktować porażkę z dystansem, ponieważ zbyt duże zaangażowanie emocjonalne w grę grozi uzależnieniem.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem