„Obrzydliwy karny” dla Manchesteru City.

Do poważnej kontrowersji sędziowskiej doszło w trakcie meczu Manchesteru City z FC Porto. Arbiter podjął błędną i kontrowersyjną decyzję na korzyść Anglików, pomimo konsultacji z VAR!

W 21 minucie spotkania Ligi Mistrzów sędzia spotkania City – Porto podyktował rzut karny po faulu Pepe na Raheemie Sterlingu. Zanim wskazał na wapno, obejrzał sytuację dzięki technologii powtórek VAR. Portugalczycy w tym spotkania byli na prowadzeniu, jednak przyznany rzut karny na gola zamienił Sergio Aguero. Doskonały wykonawca, który – jak wyliczyli statystycy – trafił z 11 metrów po raz 11. z kolei.

Sytuacja wywołała burzę ponieważ, arbiter spotkania oraz sędziowie VAR ewidentnie skupili się na sytuacji pomiędzy Pepe a Sterlingiem, a nie dostrzegli ewidentnego i to bardzo ostrego faulu, który poprzedzał tę sytuację.

Gundogan z dużym impetem nadepnął na nogę bramkarza Porto – w niebezpiecznym miejscu, powyżej kostki, co mogło spowodować u niego poważne problemy zdrowotne. Tego sędziowie już jednak nie widzieli.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Manchesteru City 3:1. Po przerwie wynik podwyższył sprawca nadepnięcia bramkarza Porto – Ilkay Gundogan. Z kolei na 3:1 ustalił go Ferran Torres.