Nuno Espirito Santo traci zaufanie zespołu i zarządu Tottenhamu

27.09.2021
Stanowisko Nuno Espirito Santo zaczyna wisieć na włosku. Brak poprawy wyników ekipy prowadzonej przez Portugalczyka może być jednoznaczny z jego szybkim zwolnieniem.

Start sezonu w wykonaniu Tottenhamu Hotspur był świetny – „Koguty” wygrały trzy kolejne spotkania w lidze (w tym mecz przeciwko Manchesterowi City) i nie straciły w nich ani jednego gola. Wszystko posypało się jednak po przerwie reprezentacyjnej i spektakularnej porażki z Crystal Palace wynikiem 0:3.

Później Spurs zremisowali w Lidze Konferencji z Rennes (2:2), przegrali z Chelsea (0:3) i po rzutach karnych wyeliminowali Wolverhampton, a w niedzielę polegli w derbowym starciu z Arsenalem (3:1). Coraz więcej źródeł mówi, że Nuno Espirito Santo zaczyna tracić poważanie wśród zawodników i zarządu zespołu. Kilku piłkarzy ma nawet nazywać 47-latka „Mourinho bez CV”. Brak poprawy wyników w najbliższych spotkaniach przed przerwą reprezentacyjną mógłby nawet skutkować zwolnieniem byłego szkoleniowca Wolves. Przypomnijmy, że Espirito Santo objął stery w Tottenhamie zaledwie trzy miesiące temu.